X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: odnawianie zniszczonych nagrobków na Cmentarzu Łyczakowskim

21.07.2021 13:07
Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie polsko-ukraińskie zespoły konserwatorskie rozpoczęły odnawianie pomników, zniszczonych przez czerwcowej burzę.
Audio
  • Ukraina: odnawianie zniszczonych nagrobków na Cmentarzu Łyczakowskim. Materiał Eugeniusza Sały (IAR)
Cmentarz Łyczakowski, Lwów
Cmentarz Łyczakowski, LwówShutterstock/IreneSol

Nawałnica zniszczyła kilkanaście cennych nagrobków, między innymi rodzin Woynarów, Ziętkiewiczów i Simonów. Kilka z nich zostało poważnie uszkodzonych jeszcze w zeszłym roku. Były odnowione dzięki staraniom Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika. W czerwcu zniszczeniu uległa między innymi rzeźba Chrystusa niosącego krzyż, figura Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz obelisk i żeliwne ogrodzenie grobowca rodziny Simonów.

Koordynator projektów Instytutu Polonika we Lwowie Aleksy Łoziński zaznaczył, że konserwatorzy mają już doświadczenie odnawiania nagrobków po ubiegłorocznej burzy, która uszkodziła niemal 70 zabytkowych nagrobków. - W tym roku będzie zastosowany podobny tryb - powiedział koordynator. - Dwa nagrobki, które już były konserwowane w ubiegłych latach, Ziętkiewiczów i Woynarów, przejdą pełną konserwację tak, żeby odnowić je do stanu przed burzą - dodał Aleksy Łoziński.

Teraz pracownicy cmentarza usuwają powalone drzewa, aby zabezpieczyć uszkodzone nagrobki.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Lwów

Ambasador Ukrainy: w Polsce jest 16 tys. firm z ukraińskimi właścicielami

20.07.2021 15:09
W Polsce jest obecnie 16 tysięcy firm, których właścicielem albo współwłaścicielem jest osoba z Ukrainy - powiedział we wtorek ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca podczas konferencji poświęconej rynkowi pracy w Kijowie. Jak dodał, w 2014 roku takich firm było 680.

"Trzy miecze 2021". W ćwiczeniach na Ukrainie uczestniczą polscy żołnierze

20.07.2021 16:11
W ćwiczeniach litewsko-polsko-ukraińskiej brygady pod Lwowem uczestniczą polscy żołnierze z jednostek wchodzących w skald 18. Dywizji Zmechanizowanej stacjonującej na wschodzie kraju, są to m.in.: żołnierze z 19. Brygady Zmechanizowanej, 1. Warszawskiej Brygady Pancernej oraz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Ambasador RP w Rosji: nie zapominając o tragicznej historii Polaków na Syberii, trzeba budować przyszłość

21.07.2021 09:39
Nie zapominając o tragicznej historii Polaków na Syberii, należy również myśleć o przyszłości i ją budować – powiedział ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski, który kończy w środę tygodniową wizytę na Syberii, w obwodzie irkuckim i republice Buriacji.