X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litewski rząd powołał pełnomocnika do spraw wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską

13.10.2021 17:20
Litewski rząd powołał pełnomocnika do spraw wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską. Został nim obecny wiceminister kultury Rimantas Mikaitis.
Uniwersytet Wileński na Starym Mieście w Wilnie
Uniwersytet Wileński na Starym Mieście w WilnieShutterstock/Jonas Tufvesson

Rimantas Mikaitis - cytowany w komunikacie resortu kultury- przypomniał, że liczne zabytki są świadectwem długiej historii, łączącej Polskę i Litwę. - W najważniejszych dla obu państw kwestiach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego trzeba kontynuować konstruktywny dialog, wymieniać się doświadczeniami i wspólnie stawiać czoła wyzwaniom - zaznaczył wiceminister.

Są to też zagadnienia, jakim zostanie poświęcone spotkanie grup eksperckich Polski i Litwy, które odbędzie się na początku przyszłego tygodnia w Kownie. Omówione na nim będą też kwestie zachowania pamięci historycznej i współpracy pomiędzy placówkami kultury.

Litewsko-Polska Grupa Ekspertów ds. Ochrony Dziedzictwa Kulturowego powstała w 1999 roku i od tamtej pory tego typu spotkania odbywają cyklicznie.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Wilno historia Polski Litwa

Polska podpisała list w obronie energetyki jądrowej

13.10.2021 12:31
Minister finansów Tadeusz Kościński oraz minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka wraz z 11 innymi ministrami krajów UE opublikowali w poniedziałek apel w sprawie rozwoju energetyki jądrowej w Europie w dzienniku "Le Figaro" oraz innych europejskich gazetach zatytułowany: "My, Europejczycy potrzebujemy energii jądrowej!".

Ruszył plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2021

13.10.2021 15:02
Rozpoczęła się szósta edycja Młodzieżowego Słowa Roku. Tegoroczna odsłona zostanie zorganizowana w odświeżonej formule. Przyznana zostanie także Nagroda Jury dla słów wyróżniających się pod względem oryginalności i trafności.