X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydenci Polski i Litwy otworzyli wystawę w Wilnie

20.10.2021 09:10
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że tylko na fundamencie wspólnej historii Polska i Litwa mogą budować pomyślną przyszłość. Wraz z prezydentem Gitanasem Nausedą w Muzeum Narodowym - Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie otworzył wystawę poświęconą losom obu krajów w epoce Konstytucji 3 Maja.
Gitanas Nauseda i Andrzej Duda
Gitanas Nauseda i Andrzej DudaPAP/EPA/ROBERTAS DACKUS HANDOUT

Andrzej Duda przypomniał zasługi polskich i litewskich patriotów, którzy ją uchwalali. - Wznieśli się na wyżyny kunsztu politycznego, prawniczego, przygotowując i uchwalając tamtą Konstytucję, jako dzieło Sejmu Czteroletniego, które dopełniło wzajemne zaręczenie narodów, ostatecznie statuujące oba nasze narody na równi absolutnej - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zauważył, że wystawa przypomina też o upadku wspólnej Rzeczpospolitej, "szarpanej prywatą" i "interesami wielkich mocarstw". Podkreślił, że wnioski z naszych dziejów są bardzo istotne w obecnym czasie. - Gdy ponownie wspólnie musimy bronić naszych granic i gdy ponownie zagrożenie nadciąga ze Wschodu - powiedział prezydent Duda. Wyraził jednak przekonanie, że Polska i Litwa sprostają wszystkim nowym wyzwaniom.

Prezydent Litwy zaznaczył, że przyjmujący Konstytucję 3 Maja wyznaczyli kierunek modernizacji państwa. - Nasi przodkowie widzieli Litwę i Polskę jako równorzędnych partnerów - mówił Gitanas Nauseda.

Międzynarodowa wystawa z okazji 230-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów "O dobro Ojczyzny, Litwa i Polska w epoce Konstytucji 3 maja" połączona jest z konferencją naukową.


IAR/dad

10 lat temu zmarł Bohdan Osadczuk, sowietolog, badacz historii Europy Środkowo-Wschodniej

19.10.2021 18:00
Bohdan Osadczuk był sowietologiem, badaczem historii Europy Środkowo-Wschodniej, członkiem Rady Kolegium Europy Wschodniej imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Przez lata współpracował z redaktorem paryskiej "Kultury" Jerzym Giedroyciem. W 2001 roku został odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego. Zmarł w wieku 91 lat.

Marcin Przydacz poinformował w NATO o sytuacji na granicy z Białorusią

19.10.2021 14:51
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz poinformował w siedzibie NATO w Brukseli o sytuacji na granicy z Białorusią i o przepychaniu migrantów na teren Polski przez służby podległe reżimowi w Mińsku. Wiceszef MSZ-u spotkał się w brukselskiej kwaterze głównej NATO z ambasadorami państw członkowskich Sojuszu.

Czechy: rozpoczynają się Dni Polskie w Ostrawie

19.10.2021 15:16
W czeskiej Ostrawie rozpoczęły się Dni Polskie. W programie znalazło się ponad trzydzieści wydarzeń poświęconych sztuce, kulturze, historii oraz stosunkom polsko-czeskim.