X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Czechy: rozpoczynają się Dni Polskie w Ostrawie

19.10.2021 15:16
W czeskiej Ostrawie rozpoczęły się Dni Polskie. W programie znalazło się ponad trzydzieści wydarzeń poświęconych sztuce, kulturze, historii oraz stosunkom polsko-czeskim.
Wystawa Instytutu Polskiego w Pradze
Wystawa Instytutu Polskiego w Pradze Źródło: Twitter/@PLInst_Praha

Dni Polskie organizuje ostrawskie Centrum Pant wraz z Instytutem Polskim w Pradze. Dyrektor instytutu Maciej Ruczaj powiedział Polskiemu Radiu, że program wydarzenia jest tak bogaty dzięki szerokiej współpracy z lokalnymi partnerami. - Ostrawa jest miastem, które w naturalny sposób ciąży w stronę Polski. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten program się rozwija i to już nie naszą zasługą, ale zasługą miejscowych instytucji, stowarzyszeń i organizacji - zaznaczył Maciej Ruczaj.

Tegoroczne Dni Polskie w Ostrawie rozpocznie debata o Ryszardzie Siwcu, który we wrześniu 1968 roku dokonał samospalenia w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Tuż po niej odbędzie się premiera spektaklu poświęconego Siwcowi, który przygotował ostrawski teatr Studio G.

- Ryszard Siwiec staje się coraz bardziej rozpoznawalnym symbolem, który łączy Polaków i Czechów. Coraz więcej osób o nim słyszało i coraz częściej pojawia się on również jako motyw kulturowy - podkreślił dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze.

Dni Polskie w Ostrawie potrwają do 14 listopada. W programie na kolejne tygodnie znalazły się projekcje filmowe, dyskusje, koncerty, wystawy oraz spacery po mieście polskimi śladami.

IAR/dad

37 lat temu zginął męczeńską śmiercią błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

19.10.2021 13:10
Był duszpasterzem ludzi pracy i kapelanem warszawskiej Solidarności. 19 października 1984 roku został porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB  

Premier Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim: konstytucja najwyższym prawem RP

19.10.2021 14:07
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w Parlamencie Europejskim o równe traktowanie państw członkowskich Wspólnoty. Szef polskiego rządu uczestniczy w debacie o praworządności w Polsce. Mateusz Morawiecki argumentował, że krytyka wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prymatu konstytucji nad prawem unijnym jest nieuzasadniona, gdyż podobne orzeczenia wydawano w innych krajach Wspólnoty.

Marcin Przydacz poinformował w NATO o sytuacji na granicy z Białorusią

19.10.2021 14:51
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz poinformował w siedzibie NATO w Brukseli o sytuacji na granicy z Białorusią i o przepychaniu migrantów na teren Polski przez służby podległe reżimowi w Mińsku. Wiceszef MSZ-u spotkał się w brukselskiej kwaterze głównej NATO z ambasadorami państw członkowskich Sojuszu.