Redakcja Polska

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w sześciu polskich miastach

01.12.2022 16:24
Polskie Radio dla Ukrainy zaprasza do słuchania swoich 24-godzinnych, specjalnych programów w języku ukraińskim: w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi na 94,40 MHz, we Wrocławiu na 100,70 MHz oraz w Białymstoku - na 94,80 MHz, w Przemyślu 98,6 MHz, w Hrubieszowie na 93,3 MHz. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.
Polskie Radio dla Zagranicy
Polskie Radio dla ZagranicyPR

Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było oczywistym, konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Polskie Radio już 24 lutego rozpoczęło emisję - jako pierwszy nadawca w Polsce - specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. Od tej pory Polskie Radio sukcesywnie poszerza swoją ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju - we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w Internecie.

Obywatele Ukrainy - przebywający w Polsce - mogą słuchać programu Polskiego Radia dla Ukrainy także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl.

Sygnał publicznego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" - do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.

Dodatkowo Polskie Radio emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF - dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu - w obwodach Donieckim i Ługańskim.

Specjalna antena

17 marca Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim - Polskie Radio dla Ukrainy. Ta informacyjno-publicystyczno-muzyczna rozgłośnia skierowana jest do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie; o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również wskazówki i niezbędne informacje dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce - np. gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności. Aż połowa audycji Polskiego Radia dla Ukrainy przygotowywana jest w warszawskim studiu Polskiego Radia dla Zagranicy. Autorskie audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej tej stacji emitowane są w godz. 9.00-21.00.

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ oraz na następujących częstotliwościach FM: w Białymstoku na 94,80 Mhz, w Łodzi na 94,40 Mhz, w Warszawie na 100,6 Mhz, we Wrocławiu - na 100,70, Mhz, w Przemyślu 98,6 MHz oraz w Hrubieszowie 93,3 MHz.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy.

Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

IAR/dad

Trudną sytuację w Donbasie mogłaby przełamać zachodnia precyzyjna artyleria

30.11.2022 13:55
Na kilku odcinkach frontu w Donbasie panuje trudna sytuacja. Rosjanie, mimo swoich strat, wciąż atakują tam pozycje ukraińskiej armii. Ukraińscy eksperci wojskowi wskazują, że pokrzyżować szyki Rosjan może tam zachodnia dalekosiężna precyzyjna artyleria.

Żaryn: destabilizacja relacji między Polską i Ukrainą nadal najważniejsza w dezinformacji Kremla

01.12.2022 11:35
- W przekazach propagandowych i dezinformacyjnych Kremla destabilizacja relacji między Polską i Ukrainą nadal pozostaje najważniejsza - ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Niemiecki minister za wysłaniem broni na Ukrainę, ale martwi go, że "zginie wielu Rosjan"

01.12.2022 13:33
- Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck podkreślił konieczność dostarczania broni na Ukrainę, ale zaznaczył przy tym, że "jednak nie można lekko przyklasnąć" takiej decyzji, gdy uświadomimy sobie, że również od tej broni zginie wielu spośród 300 tys. rosyjskich rekrutów - przekazał w czwartek portal RND.