Redakcja Polska

Rusza I edycja Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych

06.03.2023 17:13
Rozgrywki rozpoczną się 31 marca, a finał odbędzie się 27 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.
Audio
  • Minister Justyna Orłowska o rozgrywkach Predator Games 2023. Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Predator Games 2023
Predator Games 2023Materiały organizatora

6 marca ruszyła I edycja Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych. Taką informację, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, przekazali Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Szef Centrum GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej – oraz Łukasz Łopuszyński – Country Manager w Acer Poland.

Pula Nagród w turnieju wyniesie ponad 3 200 000 złotych, a udział w nim wezmą 1024 szkoły, które jako pierwsze dokonają rejestracji swoich 16-osobowych reprezentacji. Zapisy trwają tylko do 27 marca 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Z uwagi m.in. edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Minęło już kilka miesięcy, odkąd wspólnie z Ministrem Edukacji i Nauki profesorem Przemysławem Czarnkiem ogłosiliśmy program „Gry w edukacji”, który ma na celu nie tylko wykorzystywanie gier video w procesie nauczania, ale także promowanie polskich twórców. Gaming nie jest już tylko rozrywką, ale narzędziem do wspierania kreatywności i wyobraźni młodego pokolenia. Organizowanie kolejnych wydarzeń i inicjatyw takich jak Predator Games 2023 udowadnia, że takie podejście się sprawdza i cieszy się ogromną popularnością. Turnieje to nie tylko okazja do poznania nowego grona znajomych, ale także do wykazania się umiejętnościami takimi jak współpraca zespołowa i rozwiązywanie problemów. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia i wygranej! – powiedziała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Szef Centrum GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Esport pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych, przyczyniając się chociażby do rozwoju wielu kompetencji, nauki strategicznego myślenia, współdziałania czy budowania relacji z rówieśnikami. Niewielu rodziców jest świadomych także ogromnego potencjału całej branży oraz rozwijającego się w jej ramach rynku pracodawców i pracowników. Dlatego także te aspekty będziemy poruszać w naszych szerokozasięgowych działaniach, zmieniających jak wierzę perspektywę postrzegania graczy i ich pasji – mówił Łukasz Łopuszyński.

Rozgrywki rozpoczną się 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku, odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Z minister Justyną Orłowską rozmawiał Przemysław Pawełek.

Trwa 11. finał Intel Extreme Masters, największego turnieju e-sportowego w Polsce

11.02.2023 11:00
Wydarzenie w katowickim Spodku organizowane jest – po pandemicznej przerwie - w pełnej formule, ze strefą wystawienniczą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

"Polskigamedev.pl". Raport o polskiej branży gier komputerowych

11.02.2023 14:00
Publikacja Fundacji Indie Games Polska podsumowuje na różnych płaszczyznach kondycję i perspektywy polskiej branży producentów gier wideo.

"Piękno i groza gór". Komiks o Wandzie Rutkiewicz, wybitnej polskiej himalaistce

03.03.2023 17:37
W ramach zakończonego już Roku Wandy Rutkiewicz ukazał się komiks pt. „Piękno i groza gór. Życie i śmierć Wandy Rutkiewicz”, którego autorami są członkowie Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego.