Redakcja Polska

"Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska". Kulinarna podróż do wymyślonego świata

22.12.2023 10:00
Książka oparta na publikacjach Andrzeja Sapkowskiego i grach CDP Red. To zbiór przepisów autorek internetowego serwisu Witcher Kitchen.
Audio
  • Anita Sarna i Karolina Krupecka o książce "Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska
"Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska"Materiały Witcher Kitchen

Wyrusz w smakowitą wędrówkę, w trakcie której odkryjesz receptury inspirowane kulinarnie bogatym dziedzictwem świata Wiedźmina. Przepisy zebrane i spisane przez kulinarną przewodniczkę zabiorą cię do miejsc znanych z opowieści starych gawędziarzy, opasłych oxenfurckich tomiszczy czy też ballad mistrza Jaskra.

Spędź wieczór w Białym Sadzie przy misce aromatycznej mahakamskiej zalewajki lub pysznym deserze z soczystych pieczonych owoców. Przejedź piaszczystym traktem w drogę do Velen, gdzie poznasz smak domowego posiłku przygotowywanego przez gościnnych mieszkańców tamtejszych wiosek. Skosztuj przekąsek na targu w Oxenfurcie i poznaj prawdziwą feerię lokalnych i cudownie egzotycznych smaków w novigradzkim porcie. Wsiądź na statek płynący na mroźne Skellige, gdzie przyrządzone w wyspiarskim stylu ryby popija się grzanym piwem, albo ucztuj w najlepszych austeriach i skąpanych słońcem winiarniach Toussaint oraz Beauclair. Odkryj też kulinarne sekrety skrywane przez niepozorny, podniszczony dziennik.

Książka "Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska" Anity Sarny i Karoliny Krupeckiej to kulinarna podróż, pełna fikcyjnych przepisów, według których można przygotować prawdziwe dania w realnym świecie. Z autorkami rozmawiał Przemysław Pawełek.

"W nich cała nadzieja". Polskie kino postapokaliptyczne zdobywa nagrody

16.12.2023 13:29
Nagrodzony na festiwalu w Gdyni film "W nich cała nadzieja" kreśli wizję przyszłości świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się sztucznej inteligencji.

"Tradycje kulinarne Polski". Rodzima kuchnia w historycznym ujęciu

18.12.2023 09:07
Magdalena Tomaszewska-Bolałek, autorka nagradzanych publikacji kulinarnych, w swojej najnowszej książce przybliża rodzimą tradycję kuchni.

"Wiedźmin: Stary Świat". Gra planszowa w realiach powieści Andrzeja Sapkowskiego i gier CDP Red

19.12.2023 15:28
Gra Łukasza Woźniaka pozwala wcielić się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów i zanurzyć w legendarnym świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum.