X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Atak na Zamek Królewski był atakiem prosto w serce Polski"

15.09.2020 08:27
Zamek Królewski nie został odbudowany przez komunistów od razu po wojnie z tego samego powodu, dla którego Niemcy zdecydowali się go najpierw zbombardować, a potem, po powstaniu, wysadzić jego wypalone mury - mówi "Gazecie Polskiej" dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciech Fałkowski.
Zamek Królewski został zbombardowany przez Niemców w pierwszych nalotach na Warszawę we wrześniu 1939 roku.
Zamek Królewski został zbombardowany przez Niemców w pierwszych nalotach na Warszawę we wrześniu 1939 roku. domena publiczna

Jak stwierdził prof. Fałkowski w opublikowanej we wtorek przez "Gazetę Polską" rozmowie, atak Niemców 17 września 1939 r. na Zamek Królewski w Warszawie "był próbą podważenia prawa Polski do istnienia".

"Atak prosto w serce, zamach na istnienie Polski. Bo były to nie tylko zamach terytorialny, lecz także próba zniszczenia polskiej państwowości. Jednakże reakcja pracowników zamku i mieszkańców Warszawy była racjonalna i jednocześnie chwalebna, ponieważ wykazano się dobrą organizacją i sprawnym działaniem. Zamek był ewakuowany już od ostatnich dni sierpnia i w pierwszych godzinach wojny. Wynoszono cenne wyposażenie – rzeźby, obrazy, brązy, kandelabry i meble" - powiedział prof. Fałkowski.

Przypomniał, że "zamek nie został odbudowany przez komunistów od razu po wojnie z tego samego powodu, dla którego Niemcy zdecydowali się go najpierw zbombardować, a potem, po powstaniu, wysadzić jego wypalone mury". "Do tej pory na zamku można obejrzeć wywiercone otwory, które ocalały z powodu przeoczenia ich lub braku dynamitu. Zamek został zniszczony do gruntu, ale gotyckie fundamenty z tymi otworami można oglądać do dziś" - powiedział.


PAP/dad

Wystawa "Droga ku wolności" na Dworcu Centralnym w Warszawie

14.09.2020 14:00
Spotkanie z historią w komiksowej formule – wystawa o Solidarności na dworcach głównych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie

Premier rozmawiał o Białorusi z przedstawicielami klubów parlamentarnych

14.09.2020 14:25
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych i kół poselskich. Spotkanie dotyczyło sytuacji na Białorusi. To kolejne takie spotkanie. Poprzednie odbyło się 26 sierpnia.

"Plan Marshalla" dla Białorusi. Mateusz Morawiecki przedstawi go liderom UE

14.09.2020 16:55
- Na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich premier Mateusz Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi "Plan Marshalla" dla Białorusi, czyli projekt działań gospodarczych - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie sytuacji na Białorusi.