X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zdalne rekrutacje otwierają rodzimy rynek pracy dla polskich emigrantów

19.04.2021 16:49
Pandemia zmieniła rynek pracy. Zdalne wykonywanie zadań zawodowych, telekonferencje a nawet rekrutacje online stały się standardem. Taka sytuacja otwiera polski rynek pracy dla Polaków, który wyemigrowali zarobkowo. Cały proces rekrutacji można przejść zdalnie bez konieczności odbywania wielu podróży do Polski. Co więcej, w niektórych branżach wiąże się to również z rozpoczęciem pracy, będąc jeszcze poza granicami kraju. „To komfortowe rozwiązanie, nie generuje kosztów a daje fundament do powrotu w postaci pracy i środków materialnych na start” - przyznają polscy emigranci i eksperci rynku pracy.
Audio
  • Na rozmowę o polskim rynku pracy w warunkach pandemii z ekspertami i Polakami, którzy do Polski wrócili zaprasza Małgorzata Frydrych.
zdjęcie ilustracyjne, stanowisko pracy zdalnej w czasie pandemii
zdjęcie ilustracyjne, stanowisko pracy zdalnej w czasie pandemiiFoto: Free-Photos z Pixabay

„Aż 74 procent klientów portalu Pracuj.pl uważa, że w przyszłości będziemy coraz częściej pracować zdalnie. Dziś dominuje praca hybrydowa, czyli łącząca pracę zdalną z wizytami w biurze” - mówi Aleksandra Skwarska, ekspertka serwisu.

„Powszechny stał się proces rekrutacji zdalnej a nasze badania pokazują, że 91 procent respondentów jest nastawiona pozytywnie bądź neutralnie to tej formy rekrutacji. W 2020 użytkownicy złożyli więcej aplikacji niż w 2019 roku. Wyraźnie wzrosło zainteresowanie ofertami z branż, które zyskały w pandemii, czyli IT i e-commerce. Pracodawcy w 2020 roku zamieścili w portalu ponad 542 tysiące ofert. Także wiosenna edycja naszych targów pracy Jobicon, w formie zdalnej, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem” - podsumowuje.

„Pierwszą aplikację wysłałam 2. listopada, będąc jeszcze w Wielkiej Brytanii. Byłam pozytywnie zaskoczona, kiedy 3. listopada zadzwonił telefon z zaproszeniem na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną” - wspomina Emilia Grodzka. „Wyjechałam z Polski po studiach i nie miałam żadnego doświadczenia pracy na rodzimym rynku. Poszukiwania nowej pracy nie chciałam zatem zostawiać na czas po powrocie do Polski. Założyłam, że wrócę ja będzie na mnie czekać stanowisko w Poznaniu. I udało się, mimo pandemii. Zdalnie odbyłam kilka rozmów o pracę, wykonałam zadania rekrutacyjne. W końcu znalazłam pracodawcę i pracę spełniającą moje oczekiwania” - zapewnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

Na rozmowę o polskim rynku pracy w warunkach pandemii z ekspertami i Polakami, którzy do Polski wrócili zaprasza Małgorzata Frydrych.