X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE ostrzega Wielką Brytanię przed konfrontacją z Irlandią Północną

02.11.2021 14:36
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maros Sefcovic ostrzegł Wielką Brytanię, aby nie „wchodziła na ścieżkę konfrontacji” wśród napięć związanych z Irlandią Północną i prawami połowowymi po Brexicie, donosi The Telegraph.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneGary Perkin/Shutterstock

Maros Sefcovic wezwał swojego brytyjskiego odpowiednika, Lorda Frosta, do wycofania się i ponownego rozważenia propozycji dotyczących ograniczenia kontroli brytyjskich towarów wprowadzanych do Irlandii Północnej zgodnie z przyjętym w umowie brexitowej protokołem - informuje gazeta.

„Jestem coraz bardziej zaniepokojony, że rząd Wielkiej Brytanii odmówi zaangażowania się w to i wejdzie na ścieżkę konfrontacji” – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maros Sefcovic The Telegraph.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zdjęcia satelitarne pokazują gromadzenie rosyjskich wojsk u ukraińskich granic

02.11.2021 11:40
Zdjęcia satelitarne pokazują, że Rosja ponownie gromadzi swoje wojska przy granicy z Ukrainą - pisze portal Politico. Podkreśla, że ruchy sił odbywają się na tle "rosnących napięć między Moskwą i Zachodem".

FAZ o polskim CPK: może być konkurencją dla niemieckich lotnisk

02.11.2021 12:26
Polski rząd chce do 2027 roku zrealizować projekt megalotniska, które może być konkurentem dla lotnisk we wschodnich i środkowych Niemczech. "Czy już wkrótce znacznie więcej ruchu lotniczego będzie kierowane przez Polskę?" - zastanawia się we wtorek portal gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung". "Rzecznik spółki Mitteldeutsche Flughafen AG, która zarządza lotniskami w Lipsku/Halle i Dreźnie, twierdzi, że rozwój sytuacji u wschodniego sąsiada jest monitorowany" - dodaje portal.

Moskiewski sąd odrzucił skargę w sprawie demontażu tablic katyńskich

02.11.2021 13:14
Moskiewski sąd kasacyjny odrzucił skargę stowarzyszenia "Memoriał" w sprawie demontażu tablic katyńskich - poinformował Polskie Radio adwokat Władimir Triegubow. Prawnik poinformował, że w trakcie procesu sąd pozbawił go prawa do repliki. Według Władimira Triegubowa, stowarzyszenie "Memoriał" będzie mogło odwołać się od orzeczenia kasacyjnego do Sądu Najwyższego i do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Kolejne unijne sankcje wobec Białorusi w połowie miesiąca

02.11.2021 14:18
W połowie miesiąca, czyli za niecałe dwa tygodnie, powinny być gotowe kolejne, unijne sankcje wobec Białorusi za wykorzystywanie migracji do destabilizacji Wspólnoty. Tak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia. Beata Płomecka widziała unijny dokument z uzgodnionymi nowymi kryteriami, które zostaną wykorzystane w piątym pakiecie restrykcji.