X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia zakazuje krypto-darowizn w obawie przed rosyjską ingerencją

20.04.2022 16:58
Nowe regulacje prawne dotyczące uczciwości politycznej i wyborczej w Irlandii mają zakazać przekazywania partiom politycznym darowizn w kryptowalutach. Powodem są obawy o rosyjską ingerencję w irlandzką politykę, a zwłaszcza w wybory. Poprawki regulacyjne zaproponował minister Darragh O’Brien i dotyczą nie tylko zakazu kryptodarowizn.
Wybory w Irlandii
Wybory w IrlandiiPAP/EPA/AIDAN CRAWLEY

Darragh O’Brien powiedział, że zmiany legislacyjne będą obejmować przede wszystkim środki, zmierzające do zapewnienia pełnej przejrzystości portfela majątkowego partii politycznych. Po wprowadzeniu zmian, liderzy partyjni zostaliby dodatkowo poproszeni między innymi o podpisanie deklaracji, w których stwierdzą, że ich partie przestrzegają nowych przepisów dotyczących finansowania politycznego.

Inwazja Rosji na Ukrainę i podstępna wojna dezinformacyjna podkreślają trwające fundamentalne zagrożenia, przed którymi stoją wszystkie demokracje. Biorąc pod uwagę rosnące zagrożenie cyberwojną wymierzoną w wolne kraje – nowo utworzona Komisja Wyborcza będzie nadzorować przestrzeganie przepisów.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

KE przekaże 836 milionów euro na program wsparcia sektora rolnego. "Dobra wiadomość dla Polski"

20.04.2022 09:40
836 milionów euro Komisja Europejska przekaże Polsce na program wsparcia sektora rolnego w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Pomoc przyjmie formę dotacji bezpośrednich i jest ona odpowiedzią Komisji na polski wniosek.

Szef IPN: trzeba zakończyć dekomunizację w Polsce. W całym kraju znikają symbole Armii Czerwonej

20.04.2022 13:02
IPN z pełną determinacją będzie realizował ustawę z 2016 roku, wolę polskiego parlamentu, którą była dekomunizacja przestrzeni publicznej. Należy zakończyć proces dekomunizacji w RP - powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki na konferencji w Siedlcu poprzedzającej demontaż pomnika czerwonoarmisty.

Kyiv Symphony Orchestra rozpoczyna europejską trasę koncertową. W Polsce zagra dwa koncerty

20.04.2022 15:53
Kyiv Symphony Orchestra zagra w Polsce dwa koncerty, 21 kwietnia w Warszawie i 23 kwietnia w Łodzi. Zabrzmią wówczas utwory prezentujące ukraińską muzykę orkiestrową od jej początków w latach 70. XVIII wieku do arcydzieł XX wieku.