X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Cztery firmy wspólnie pomogły szpitalowi dziecięcemu we Lwowie

14.06.2022 15:11
Giełdowi Biomed Lublin i BEST S.A. oraz Alpen Pharma Group i MakMedia Group, w odpowiedzi na prośbę dyrektora generalnego Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego, wspólnie zorganizowały dostawę potrzebnych produktów leczniczych. Do potrzebujących dzieci trafi m. in. szczepionka przeciwgruźlicza BCG oraz immunoglobulina GAMMA ANTY-HBS o wartości 400 tys. zł.
Uchodźcy wojenni z Ukrainy ustawiają się w kolejce po żywność do punktu pomocy Czerwonego Krzyża na dworcu kolejowym we Lwowie
Uchodźcy wojenni z Ukrainy ustawiają się w kolejce po żywność do punktu pomocy Czerwonego Krzyża na dworcu kolejowym we LwowiePAP/Vitaliy Hrabar

Agresja zbrojna Rosji na Ukrainę spowodowała szereg problemów lwowskiego szpitala, w tym braki w dostawach szczepionek dla noworodków. Z pomocą ruszyli: Biomed Lublin, BEST S.A., Alpen Pharma Group i MakMedia Group, które nieodpłatnie przekażą potrzebne produkty lecznicze o wartości 392 tys. zł.

- Wspólnie z giełdową spółką BEST, firmą Alpen Pharma Group, która jest naszym partnerem handlowym w Ukrainie oraz firmą MakMedia Group, przygotowaliśmy darowiznę o wartości blisko 400 tys. zł. Wysłaliśmy do Lwowskiego Regionalnego Szpitala Klinicznego m. in. szczepionkę przeciwgruźliczą BCG oraz immunoglobulinę GAMMA ANTY-HBS. Transport na szczęście bezpiecznie dotarł na Ukrainę. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wspomóc tamtejsze dzieci. Pomaganie ludziom jest naszym nadrzędnym celem – komentuje Maksymilian Świniarski, prezes zarządu Biomedu Lublin.

Również bez zastanowienia do szlachetnej pomocy włączył się giełdowy BEST. Spółka aktywnie pomaga Ukrainie już od pierwszych dni wojny.

- Organizowaliśmy transport najpotrzebniejszych artykułów do Kijowa i Tarnopola, zarówno dla ludności cywilnej, jak i walczących. Wspieraliśmy migrujące rodziny, wspólnie z miastem Elbląg zaangażowaliśmy się w piknik integrujący dzieci z Ukrainy z polskimi rówieśnikami, a wspólnie z miastem Gdynia doposażamy mieszkania przekazane przez miasto potrzebującym migrantom z Ukrainy. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę także do sfinansowania szczepionek dla niemowląt z lwowskiego szpitala. Nasza radość jest tym większa, że część z przekazanych przez BEST środków pochodzi ze zbiórki zorganizowanej wśród Pracowników naszej Grupy Kapitałowej. Zespół BEST jest niezwykle zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie, także prywatnie, z czego jestem bardzo dumny. W takich sytuacjach ważne jest solidarne działanie – powiedział prezes zarządu BEST S.A., Krzysztof Borusowski.

- Mam przyjemność współpracować na co dzień zarówno z BEST-em, jak i Biomedem Lublin, cieszę się, że udało się nam się skrzyknąć „konsorcjum serca” dla szpitala we Lwowie. Mam, nadzieję, że to nie ostatnia tego typu akcja, a przekazane przez nas szczepionki i leki, pomogą szpitalowi w tych niezwykle trudnych chwilach – wyjaśnia Michał Makarczyk-Rodkiewicz, partner zarządzający agencji MakMedia Group i koordynator zbiórki.

Zaangażowanie firm w niesienie pomocy bardzo docenia lwowski szpital, który na ręce Prezesa Biomedu przekazał podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc.

- Dziękujemy za pomoc naszym noworodkom! Cieszymy się, że w tym trudnym dla nas czasie mamy od was ogromne wsparcie. Nasi neonatolodzy dziękują za możliwość zapewnienia opieki medycznej noworodkom zgodnie z europejskimi protokołami. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, liczymy na dalszą współpracę – mówi Gichka Michaił Michajłowicz, dyrektor generalny ENT Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego.


Źródło: materiały prasowe/ho

Polska pomoc z Berlina dla Ukrainy

07.06.2022 08:57
"Polski Instytut Pileckiego jest instytucją badawczą i edukacyjną. Jednak w salach wystawowych berlińskiego oddziału, pomiędzy zdjęciami z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę zbierane są dary na rzecz napadniętego przez Rosję kraju" - pisze portal telewizji n-tv.

Caritas Polska przekazała już 38 tysięcy paczek w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”

10.06.2022 10:36
Na Ukrainę dotarło też 20 tys. ton pomocy humanitarnej, przekazanej przez organizację. W kraju Caritas Polska uruchamia Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom, na wzór tego, które działa przy Caritas Polska w Warszawie.

Ponad 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce

14.06.2022 14:30
Ponad 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce. Informację tę przekazał szef Urzędu do spraw Cudzoziemców Jarosław Szajner podczas Forum Dobroczynności, organizowanego w Warszawie przez Caritas Polska.