Redakcja Polska

Cztery firmy wspólnie pomogły szpitalowi dziecięcemu we Lwowie

14.06.2022 15:11
Giełdowi Biomed Lublin i BEST S.A. oraz Alpen Pharma Group i MakMedia Group, w odpowiedzi na prośbę dyrektora generalnego Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego, wspólnie zorganizowały dostawę potrzebnych produktów leczniczych. Do potrzebujących dzieci trafi m. in. szczepionka przeciwgruźlicza BCG oraz immunoglobulina GAMMA ANTY-HBS o wartości 400 tys. zł.
Uchodźcy wojenni z Ukrainy ustawiają się w kolejce po żywność do punktu pomocy Czerwonego Krzyża na dworcu kolejowym we Lwowie
Uchodźcy wojenni z Ukrainy ustawiają się w kolejce po żywność do punktu pomocy Czerwonego Krzyża na dworcu kolejowym we LwowiePAP/Vitaliy Hrabar

Agresja zbrojna Rosji na Ukrainę spowodowała szereg problemów lwowskiego szpitala, w tym braki w dostawach szczepionek dla noworodków. Z pomocą ruszyli: Biomed Lublin, BEST S.A., Alpen Pharma Group i MakMedia Group, które nieodpłatnie przekażą potrzebne produkty lecznicze o wartości 392 tys. zł.

- Wspólnie z giełdową spółką BEST, firmą Alpen Pharma Group, która jest naszym partnerem handlowym w Ukrainie oraz firmą MakMedia Group, przygotowaliśmy darowiznę o wartości blisko 400 tys. zł. Wysłaliśmy do Lwowskiego Regionalnego Szpitala Klinicznego m. in. szczepionkę przeciwgruźliczą BCG oraz immunoglobulinę GAMMA ANTY-HBS. Transport na szczęście bezpiecznie dotarł na Ukrainę. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wspomóc tamtejsze dzieci. Pomaganie ludziom jest naszym nadrzędnym celem – komentuje Maksymilian Świniarski, prezes zarządu Biomedu Lublin.

Również bez zastanowienia do szlachetnej pomocy włączył się giełdowy BEST. Spółka aktywnie pomaga Ukrainie już od pierwszych dni wojny.

- Organizowaliśmy transport najpotrzebniejszych artykułów do Kijowa i Tarnopola, zarówno dla ludności cywilnej, jak i walczących. Wspieraliśmy migrujące rodziny, wspólnie z miastem Elbląg zaangażowaliśmy się w piknik integrujący dzieci z Ukrainy z polskimi rówieśnikami, a wspólnie z miastem Gdynia doposażamy mieszkania przekazane przez miasto potrzebującym migrantom z Ukrainy. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę także do sfinansowania szczepionek dla niemowląt z lwowskiego szpitala. Nasza radość jest tym większa, że część z przekazanych przez BEST środków pochodzi ze zbiórki zorganizowanej wśród Pracowników naszej Grupy Kapitałowej. Zespół BEST jest niezwykle zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie, także prywatnie, z czego jestem bardzo dumny. W takich sytuacjach ważne jest solidarne działanie – powiedział prezes zarządu BEST S.A., Krzysztof Borusowski.

- Mam przyjemność współpracować na co dzień zarówno z BEST-em, jak i Biomedem Lublin, cieszę się, że udało się nam się skrzyknąć „konsorcjum serca” dla szpitala we Lwowie. Mam, nadzieję, że to nie ostatnia tego typu akcja, a przekazane przez nas szczepionki i leki, pomogą szpitalowi w tych niezwykle trudnych chwilach – wyjaśnia Michał Makarczyk-Rodkiewicz, partner zarządzający agencji MakMedia Group i koordynator zbiórki.

Zaangażowanie firm w niesienie pomocy bardzo docenia lwowski szpital, który na ręce Prezesa Biomedu przekazał podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc.

- Dziękujemy za pomoc naszym noworodkom! Cieszymy się, że w tym trudnym dla nas czasie mamy od was ogromne wsparcie. Nasi neonatolodzy dziękują za możliwość zapewnienia opieki medycznej noworodkom zgodnie z europejskimi protokołami. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, liczymy na dalszą współpracę – mówi Gichka Michaił Michajłowicz, dyrektor generalny ENT Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego.


Źródło: materiały prasowe/ho

Polska pomoc z Berlina dla Ukrainy

07.06.2022 08:57
"Polski Instytut Pileckiego jest instytucją badawczą i edukacyjną. Jednak w salach wystawowych berlińskiego oddziału, pomiędzy zdjęciami z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę zbierane są dary na rzecz napadniętego przez Rosję kraju" - pisze portal telewizji n-tv.

Caritas Polska przekazała już 38 tysięcy paczek w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”

10.06.2022 10:36
Na Ukrainę dotarło też 20 tys. ton pomocy humanitarnej, przekazanej przez organizację. W kraju Caritas Polska uruchamia Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom, na wzór tego, które działa przy Caritas Polska w Warszawie.

Ponad 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce

14.06.2022 14:30
Ponad 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce. Informację tę przekazał szef Urzędu do spraw Cudzoziemców Jarosław Szajner podczas Forum Dobroczynności, organizowanego w Warszawie przez Caritas Polska.