Redakcja Polska

Stypendia Fundacji Perspektywy dla ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich

04.09.2023 16:09
Nowa edycja programu stypendialnego fundacji Perspektywy dla studentek na kierunkach ścisłych tym razem skierowana jest też do kształcących się na terenie Polski Ukrainek.  
Audio
  • Stypendia Fundacji Perspektywy dla Ukrainek kształcących się w Polsce [posłuchaj]
Joanna Lisiecka z Fundacji Perspektywy w studiu PRdZ
Joanna Lisiecka z Fundacji Perspektywy w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Na pomoc stypendialną mogą liczyć młode kobiety z Ukrainy, które z powodu trwającej wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej czy życiowej.

Program „Nowe technologie dla dziewczyn” to pionierska na rynku polskim inicjatywa, która ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. To pomoc dla utalentowanych maturzystek i studentek w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce. Fundacja Perspektywy włącza do programu także uczące się i studiujące w Polsce Ukrainki.

O szczegóły Joannę Lisiecką, dyrektorkę programową Fundacji Perspektywy, zapytała Ewa Plisiecka.

Zobacz więcej na temat: edukacja Ukraina studenci

Edukacja ma moc – program edukacji kryzysowej dla uczniów z Ukrainy

11.10.2022 15:19
W ramach programu powstały Centra Integracyjno-Adaptacyjne dla dzieci i młodzieży, stworzono też pakiet materiałów integracyjno-edukacyjnych do realizacji w grupach międzykulturowych.

Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku we Lwowie uczy i integruje Polaków

19.05.2023 14:56
Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa 18 lat. Pan Marian Frużyński jest prezesem od roku. Spotkania uniwersytetu odbywają się dwa razy w miesiącu. Na wykłady przyjeżdżają specjaliści z Polski, występują też miejscowi prelegenci.

Trwa rekrutacja do szkół ORPEG prowadzących kształcenie na odległość

19.07.2023 14:33
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą prowadzi rekrutację do prowadzonych przez siebie szkół prowadzących edukację w systemie kształcenia na odległość - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.