X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Królowa radiowych koncertów życzeń

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 10:06
W swoim muzycznym felietonie Adam Halber przypomniał historię urodzinowego przeboju o wszystko mówiącym tytule "Wszystkiego najlepszego".
Audio

Na przełomie lat 60. i 70. utwór został wylansowany przez duet Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski i przez kolejne lata był niemal stałym punktem telewizyjno radiowych koncertów życzeń.

Piosenka powstała w sposób charakterystyczny dla jej kompozytora Romualda Żylińskiego, czyli wzięła się z... powietrza.

– Mam coś takiego, że siedzę sobie i myślę i nagle w podświadomości coś jakbym nucił, przy czym nie jest to znana melodia, tylko coś zupełnie nowego – opowiadał muzyk w rozmowie z Adamem Halberem. Podobnie było z jego okolicznościowym przebojem "Wszystkiego najlepszego". Słowa do prostej i wesołej melodii wymyślonej przez Żylińskiego, dopisał dziennikarz Janusz Odrowąż, z którym kompozytor odniósł wcześniej sukces przy okazji piosenki "Serduszko puka w rytmie cza-cza".

– Po trzech dniach od spotkania, na którym zaprezentowałem Januszowi melodię, on zadzwonił i powiedział "Wszystkiego najlepszego", początkowo nie wiedziałem, o co mu chodzi, gdyż nie były to ani moje urodziny, ani imieniny, ale on wyjaśnił, że taki będzie tytuł naszej nowej piosenki – wspominał kompozytor. Wkrótce popularne życzenia w rytm melodii Żylińskiego śpiewało pół Polski...

Więcej na temat utworu "Wszystkiego najlepszego" w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Skąd ci mężczyźni wspaniali tacy?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 08:00
Historię wielkiego przeboju Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni" z roku 1974 przypomniał w Jedynce Adam Halber.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej i Andrzej na "szlaku wstydu i hańby"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 00:00
"Na całość" – jeden z największych przebojów grupy Pod Budą – powstał jako duet Sikorowskiego i Zauchy. Niestety tragiczna śmierć ostatniego pokrzyżowała plany nagraniowe. Więcej w jedynkowym felietonie Adama Halbera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czyja to "Autobiografia"?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 11:00
19 grudnia Zbigniew Hołdys skończył 60 lat. Z tej okazji przypominamy historię jego największego przeboju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia "wicehymnu" Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 15:00
Swój kolejny jedynkowy felieton Adam Halber poświęcił utworowi "Żeby Polska była Polską", którego w 1981 roku opolska publiczność słuchała na baczność.
rozwiń zwiń