Polskie Radio
Section05
piec

Czyste bestialstwo. Ktoś pobił kilkutygodniowe szczenięta, dwa z nich nie żyją. Opublikowano dramatyczny apel

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu zamieściło zdjęcia i apel z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy pobicia czterech szczeniaków. Dwa z nich nie żyją. "Chcemy, żeby ktoś, kto bił te pieski i kto jest odpowiedzialny za śmierć dwóch z nich, został ukarany. Prosimy osoby, które widziały zwierzęta wcześniej lub wiedzą skąd pochodzą i do kogo należały, o pilny kontakt z naszym biurem" - brzmi treść apelu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony piec Kalisz wielkopolskie

"Czyste Powietrze" ze wsparciem doradców. Rząd zachęca do ekologicznych inwestycji

W tym roku w wybranych województwach mają ruszyć pilotaże, w których doradcy dotrą do mieszkańców i pomogą przeprowadzić inwestycję termomodernizacyjną w programie "Czyste Powietrze" - powiedział Paweł Mirowski pełnomocnik premiera ds. tego programu i wiceprezes NFOŚiGW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE elektromobilność ekologia panele słoneczne ministerstwo klimatu NFOŚiGW piec dwutlenek węgla

Ks. Leszek Kryża: pomagamy wszędzie ale teraz Ukraina jest na pierwszym miejscu

Idzie zima. Na wchodzie Ukrainy temperatury spadają nawet do minus 30 stopni Celsjusza. Koncentrujemy się na zakupie pieców z rurą, którą będzie można wystawić przez okno. Takie „kozy” umożliwią z jednej strony ogrzanie pomieszczenia, z drugiej ugotowanie ciepłego posiłku. Drugi nasz priorytet to płyty, aby zabić szczeliny okienne z powybijanymi szybami. Jak zawsze pomagamy wszystkim ale teraz Ukraina jest na pierwszym miejscu” - mówi ks. Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Episkopacie Polski, laureat tegorocznej nagrody Totus Tuus.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina emigracja uchodźcy Kościół katolicki POLSKA pomoc zima piec pieczywo żywność Episkopat Polski Małgorzata Frydrych

Warszawskie budynki komunalne wciąż z kopciuchami. Czas wymiany pieców mija w tym roku

Za używanie kopciuchów od 1 stycznia 2023 r. grozi kara nawet do 5000 zł. Jednak w warszawskich budynkach komunalnych wciąż jest jeszcze ponad 500 takich przestarzałych pieców. Czas na ich wymianę mija z końcem tego roku. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas kampanii wyborczej w sierpniu 2018 r. zapowiadał likwidację wszystkich kopciuchów do końca 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony Warszawa mazowieckie piec smog Rafał Trzaskowski