Polskie Radio
Section05
Jan Pietrzak

"Państwo oligarchiczne". Jan Pietrzak o blokowaniu kont Trumpa w mediach społecznościowych

- To zdumiewające, w jakim stopniu w USA funkcjonuje cenzura, jak prezydentowi nie dają się wypowiedzieć, ponieważ właściciel jakiegoś medium mu na to nie pozwala. To coś tragicznego - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Antoni Trzmiel Unia Europejska USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA media społecznościowe Jan Pietrzak

Jan Pietrzak o aferze szczepionkowej: ujawniła się moralność tandeciarzy

- W całej masie milionów ludzi zawsze trafia się jakiś drobny margines pewnych działań nieformalnych. Pokazuje to pewne zjawisko i w gruncie rzeczy moralność. To jest tandetne zachowanie, rodem z PR. Ujawniła się moralność tandeciarzy, którzy rzucili się po boku załatwiać sobie szczepienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Jan Pietrzak POLSKA Koronawirus w Polsce szczepienia COVID-19 społeczeństwo pandemia Antoni Trzmiel

"Służba zdrowia stanęła na wysokości zadania". Jan Pietrzak o walce z pandemią koronawirusa

- Jakże oni się starają i pracują! Powinni zostać maksymalnie nagrodzeni, bo bardzo wiele im zawdzięczamy. Zobaczyliśmy ludzi zatroskanych, którzy bez względu na ryzyko chcieli ratować innych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia zdrowie COVID-19 POLSKA Jan Pietrzak służba zdrowia

"Jest perspektywa sukcesu w walce z epidemią". Jan Pietrzak o szczepionkach na koronawirusa

 - Należę do tych, którzy uważają, że szczepionki uratowały wielokrotnie ludzkość od większych nieszczęść. Była odra, ospa, gruźlica, potężne epidemie. Szczepionki pomagały i miały sens - mówił w Polskim Radiu 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka Mateusz Morawiecki epidemia COVID-19 POLSKA społeczeństwo Jan Pietrzak zdrowie

Jan Pietrzak: Polska i Węgry wytyczają ścieżkę

- Przyjdzie okres opamiętania pośród takich państw, jak chociażby Portugalia, Hiszpania, Grecja czy Irlandia, które też będą dotknięte rządami monopartii niemieckiej w Brukseli. Wydaje mi się, że wszyscy po kolei będą mieli tego dosyć. Polacy i Węgrzy wytyczają ścieżkę dla całej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA polityka Unia Europejska Europa budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 dyplomacja Polityka zagraniczna Polski weto Węgry

"Tam panuje jakiś inny wirus". Pietrzak o zachowaniu posłów opozycji ws. maseczek

- Niemądre zachowania niektórych posłów w obliczu pandemii znamy od dawna. To bardzo naiwne i dziecinne. Tam panuje jakiś inny wirus, wirus szaleństwa i absurdalnego bojkotu poleceń polskiego rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo choroba wirus zdrowie Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Będzie dobrym ministrem, ma zdecydowane poglądy". Jan Pietrzak o Przemysławie Czarnku

- Przemysław Czarnek jest twardy, ma zdecydowane poglądy, nie musi kogo innego udawać. Mamy ludzi sprawdzalnych, o wiadomych poglądach, nie musimy się domyślać, co kto zrobi i co kto powie  - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, artysta sceniczny. - Prof. Czarnek będzie bardzo dobrym ministrem i sprosta tym wszystkim zadaniom - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu Jan Pietrzak Antoni Trzmiel infografika Przemysław Czarnek

"Poprawność polityczna to nowa cenzura". Pietrzak o zmianie zasad przyznawania Oscarów

- Sztuka powinna być niezależna od dyspozycji administracyjnych, istniejącej propagandy czy politycznych zaleceń. W Akademii filmowej zwyciężyła poprawność polityczna, będą oceniać filmy nie wg. tego, czy są dobre, czy mają sens, tylko pod względem rasowym. To absurd - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Pietrzak USA Oscary

Jan Pietrzak: Białorusini walczą o wolność, podobnie jak Polacy w latach 80.

- Sporo jest analogii pomiędzy strajkami w Polsce w 1980 roku a tym, co widzimy dziś na Białorusi. Te tłumy są trochę bezradne, niemające przywództwa, ale domagają się zmiany. Miejmy nadzieję, że Białorusi również uda się odzyskać niepodległość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel Białoruś porozumienia sierpniowe