X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Pietrzak

Jan Pietrzak: Polska wreszcie zmierza ku niepodległości

- Polska od 2015 roku zmierza w kierunku niepodległości, wywalczyła sobie większą suwerenność, rozwija się gospodarczo. Jesteśmy na dobrej drodze. Wszyscy, którzy w tym przeszkadzają, są wrogami Polski - a tak pracuje wielu europosłów Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk, felietonista PR24. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak nauczyciel strajki Parlament Europejski

Nagrody "Żeby Polska była Polską". W niedzielę uroczysta gala

- Kiedy Jan Pietrzak zaczynał w 2011 roku, to była jedna z pierwszych nagród, która doceniała porządnych ludzi, którzy robią coś dla Polski, wykazują się patriotyzmem nie zawsze pochawalanym przez tzw. salon michnikowszczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk Ryszard Makowski. W niedzielę 18 listopada odbędzie się koncert Towarzystwa Patriotycznego Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską". Wręczone zostaną także doroczne nagrody Towarzystwa.
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak koncert KULTURA

Czym jest niepodległość?

Świętując setną rocznicę niepodległości spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, co znaczy ona dla nas dzisiaj. O jej wadze mówili m.in. Anna Dymna, Krzysztof Zanussi, Janusz Majewski, Zygmunt Miłoszewski, Antoni Libera, Jan A. P. Kaczmarek, Robert Górski, Jan Englert, Andrzej Seweryn.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Święto Niepodległości Anna Dymna Jan Pietrzak Andrzej Seweryn Jan A. P. Kaczmarek Zygmunt Miłoszewski Jan Englert Janusz Majewski Krzysztof Zanussi

Jan Pietrzak: trafiliśmy w swój czas z artystyczną wizją

- Nasza twórczość wyprzedzała Solidarność. Byliśmy bardziej krytyczni od innych. Mówiliśmy o sprawach ustrojowych, istotnych, o ekonomii i finansach. Posługiwaliśmy się nie tylko kabaretową materią na tematy obyczajowe, żeby było śmiesznie, ale poruszaliśmy głębsze sprawy - mówił w Polskim Radiu 24  satyryk i aktor, twórca "Kabaretu Hybrydy" oraz "Kabaretu Pod Egidą".
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak PRL kabaret Solidarność komunizm KULTURA

Jan Pietrzak: Polska powinna dbać o swoje skarby kultury

Jan Pietrzak powiedział, że kupno Kolekcji Czartoryskich przez Ministerstwo Kultury było najlepszym rozwiązaniem kwestii własności i prawa do dysponowania bezcennym zbiorem pamiątek narodowych. Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że oprócz słynnych dzieł sztuki w skład kupionego przez państwo zbioru wchodzą dokumenty mówiące o najważniejszych chwilach naszej historii. Zdaniem Jana Pietrzaka wszelkie głosy, kwestionujące decyzję o zakupie, są pozbawione sensu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Pietrzak Kolekcja Czartoryskich TYLKO U NAS

Święto Niepodległości. „Niepodległość dla mnie to…”

Powrót Polski na mapę świata – w 1918 roku – to dzieło pokoleń. Choć Święto Niepodległości w dużej mierze jest wspólnym przeżyciem narodu, to samo postrzeganie niepodległości może mieć również wymiar osobisty. W Polskim Radiu 24 pytaliśmy osobowości życia publicznego – ludzi nauki, kultury, polityki – czym dla nich jest niepodległość.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość 11 listopada Święto Niepodległości Jan Pietrzak Jan Żaryn historia Polski

Szef MON laureatem nagrody "Żeby Polska była Polską"

W Warszawie wręczono nagrody Towarzystwa Patriotycznego "Żeby Polska była Polską". Nagrodę główną otrzymał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Towarzystwo nagrodziło też Instytut Pamięci Narodowej i twórców filmu „Niezwyciężeni” - animowanego obrazu pokazującego walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Instytut Pamięci Narodowej Jarosław Szarek Jan Pietrzak