Polskie Radio
Section05
Jan Pietrzak

Ikea i mBank kończą współpracę z Telewizją Republika. W tle bojkot usług i towarów

Telewizja Republika traci reklamodawców. Z emisją reklam wstrzymały się dwie duże firmy: mBank i Ikea. To efekt wypowiedzi Jana Pietrzaka i Marka Króla na antenie wspomnianej stacji. Władze Telewizji Republika podkreślają, że nie zgadzają się z wypowiedziami swoich gości. Czy czeka nas bojkot usług mBanku i towarów Ikea?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TV Republika media media publiczne Tomasz Sakiewicz Jan Pietrzak

"Przejaw moralnego oraz intelektualnego zepsucia". Muzeum Auschwitz reaguje na słowa Pietrzaka

Instrumentalizacja losów ludzi, którzy ginęli w niemieckich obozach, w nikczemnej retoryce antymigracyjnej to haniebny i zatrważający przejaw moralnego oraz intelektualnego zepsucia – podkreślili przedstawiciele Muzeum Auschwitz.  Zareagowali w ten sposób na słowa Jana Pietrzaka na temat przyjmowania przez Polskę migrantów, w których publicysta nawiązał do baraków w obozach koncentracyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak Auschwitz POLSKA imigranci w Europie

Jan Pietrzak mówił o "barakach dla imigrantów". Jest reakcja ministra sprawiedliwości

"Poprosiłem Prokuratora Krajowego Dariusza Barskiego o zajęcie się sprawą wypowiedzi Jana Pietrzaka na antenie TV Republika oraz o wszczęcie śledztwa" - napisał szef MS Adam Bodnar na platformie X (dawniej Twitter). Pietrzak powiedział m.in., że "mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, Majdanku, Treblince, Stutthofie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura społeczeństwo Jan Pietrzak imigranci w Europie

Jubileusz Telewizji Republika. Premier Morawiecki: stacja ta była wyłomem na drodze do powrotu wolności słowa

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Telewizji Republika 10-lecia istnienia. Gala rocznicowa odbywa się w Warszawie z udziałem m.in. szefa rządu, ministrów, polityków PiS i pracowników stacji.
Zobacz więcej na temat:  TV Republika media dziennikarstwo Mateusz Morawiecki Adam Glapiński Elżbieta Witek Jan Pietrzak Przemysław Czarnek IPN Karol Nawrocki Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Jan Pietrzak o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną

- Wydaje mi się, że kryzys, który aktualnie mamy na świecie - a który został wywołany przez naszych nieznośnych sąsiadów Niemców i Rosjan - spowodował, że przyszła pora, żeby przyjrzeć się energetyce. Powołanie komisji, a następnie weryfikacja tego, jak nam poszły sprawy w czasach PRL bis, wymagają spojrzenia całościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja Jan Pietrzak

"To jest w gruncie rzeczy zwycięstwo Polski". Jan Pietrzak o Baltic Pipe

- Fakt otwarcia tej inwestycji świadczy o tym, ile lat straciliśmy właśnie przez takich ludzi, którzy świadomie i celowo szkodzili Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta i satyryk Jan Pietrzak, który skomentował dynamiczną sytuację wokół otwarcia gazociągu Baltic Pipe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Pietrzak POLSKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne Baltic Pipe

Edward Mosberg nie żyje. Jan Pietrzak: bronił prawdy o Polsce, jego świadectwo jest bardzo ważne

- Bardzo ważne, że są obrońcy prawdy. Są ludzie, którzy niezależnie od okoliczności bronią prawdy. Do takich należał Edward Mosberg. Oponował on przeciwko tej nikczemnej kampanii zarzutów pod adresem Polaków: że brali udział w Holokauście, że pomagali Niemcom - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak Holokaust historia Polski niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne społeczeństwo POLSKA