Muzyka

Starcie krytyków na Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2011 06:00
Dziennikarze dwóch rywalizujących ze sobą niezależnych serwisów muzycznych zmierzą się tym razem na boisku piłkarskim.
Audio
  • Porcys vs Screenagers (o rywalizacji piłkarskiej obu serwisów)

Porcys i Screenagers to dwa opiniotwórcze i wyraziste serwisy o muzyce niezależnej w Polsce. Obie redakcje od lat nieformalnie ze sobą rywalizują w Internecie, ale też od lat są ze sobą zaprzyjaźnione – również na... piłkarskim boisku. Stąd pomysł aby przy okazji tegorocznej edycji Off Festivalu stanęły naprzeciwko siebie w specjalnie zorganizowanych zawodach sportowych.

- Pomysł żeby ten mecz odbył się na Off Festivalu, wynika z tego, iż target obu serwisów i uczestników katowickiej imprezy w dużym stopni się pokrywa - tłumaczył w rozmowie z Piotrem Stelmacha kapitan reprezentacji Porcys, Borys Dejnarowicz.

Meczowi towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa. Zawodnicy wystąpią w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach. Zaś przed meczem zostaną odegrane hymny obu redakcyjnych reprezentacji. Pieśnią przewodnią drużyny Porcys został utwór KC Accidental z repertuaru kandyjskiej formacji Broken Social Scene.

- U nas po burzliwych naradach zdecydowaliśmy się na utwór z repertuaru Thin Lizzy "Boys Are Back In Town" - zdradził w Trójce kapitan reprezentacji Screenagers, Kuba Ambrożewski.

Obie drużyny wystąpią w sześcioosobowych składach (bramkarz + pięciu zawodników w polu). Mecz odbędzie się w pełnym wymiarze czasowym czyli 2 x 45 minut (10 minut przerwy). Drużyny dopuściły możliwość dokownywania zmian lotnych. W składach wystąpią redaktorzy, którzy kiedykolwiek opublikowali chociaż jeden tekst na stronach danego serwisu.

Niecodzienne widowisko będzie można obejrzeć 6 sierpnia 2011 roku o godzinie 11:00 na Orliku w Parku Załęskim przy ul. Gliwickiej 212/214 w Katowicach.

Hymn piłkarskiej reprezentacji Porcys:

Hymn piłkarskiej reprezentacji Screenagers:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Primal Scream na Offie zagra legendarną "Screamadelikę"!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 20:16
W audycji Grzegorza Hoffmanna GH+ poznaliśmy 5 kolejnych wykonawców, którzy na początku sierpnia zagrają w Dolinie Trzech Stawów. Organizatorzy katowickiego festiwalu trzymają rękę na pulsie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OFF Festival Katowice 2011: Zaawansowana technologia i zakurzone taśmy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 10:23
Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią na Trójkowej Scenie Prezydencji. To amerykańska formacja YACHT, set didżejski Awesome Tapes From Africa oraz melancholijna Asia i Koty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczny surf na Trójkowej Scenie Prezydencji Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 23:52
Poznaliśmy kolejnych trzech artystów, którzy zagrają w Katowicach na święcie muzyki niezależnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek: Nic nie wchodzi mi tak łatwo do głowy jak nazwy zespołów (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 13:55
Dyrektor artystyczny Off Festivalu opowiedział w Czwórce o kryteriach doboru artystów na katowickim święcie muzyki niezależnej.
rozwiń zwiń