X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Zimerman przerwał koncert, bo nie chce być na YouTubie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 12:00
Polski pianista przerwał występ w Essen, gdy zauważył, że jeden widzów filmuje koncert przy użyciu telefonu. "YouTube ogromnie niszczy muzykę" - skomentował później Zimerman.
Krystian Zimerman
Krystian ZimermanFoto: PAP/Grzegorz Michałowski ZDJĘCIE ARCHIWALNE

Widz filmujący koncert Krystiana Zimermana podczas festiwalu Klavierfestival Ruhr w niemieckim Essen, tak bardzo zirytował pianistę, że ten przestał grać i opuścił salę. Do tej sytuacji doszło w poniedziałek wieczorem.

- Czy mógłby Pan przestać? - zapytał Zimerman osobę, która przy użyciu smartfona nagrywała jego wirtuozerskie popisy. Pianista grał jeszcze przez chwilę, ale nie mógł się już skupić, dlatego wyraźnie zdenerwowany zszedł ze sceny.

Zimerman po kilku minutach wrócił na scenę, by kontynuować koncert. Wyjaśnił wtedy, że stracił w przeszłości wiele kontraktów, ponieważ producenci mówili mu, że muzyka, którą proponuje, jest już dostępna na YouTubie.

- YouTube ogromnie niszczy muzykę - powiedział pianista.
Podczas koncertu w Essen zorganizowanego w ramach festiwalu Klavierfestival Ruhr Zimerman grał utwory Karola Szymanowskiego. Pianista odmówił zagrania na bis, nie pojawił się też na przyjęciu po koncercie.
- To była kradzież - powiedział dyrektor festiwalu Franz Xaver Ohnesorg o nielegalnym filmowaniu. Dodał, że takie postępowanie musiało wstrząsnąć wrażliwym artystą.
Kariera Zimermana rozpoczęła się w 1975 roku od zwycięstwa w Międzynarodowy Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Artysta daje rocznie około 50 koncertów, przygotowując się bardzo starannie do każdego występu. Na zagraniczne występy artysta zabiera własny fortepian.

Pianiście, który uważany jest za bardzo małomównego, nie pierwszy raz zdarza się tego typu manifestacja. W 2009 r. podczas recitalu w Los Angeles, Zimerman zapowiedział, że więcej nie zagra w USA. Był to wyraz oburzenia wobec planów budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. - Ręce precz od mojego kraju - grzmiał wtedy ze sceny Zimerman.

PAP, bk

Czytaj także

Krystian Zimerman nie chce grać w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 04:30
Niesnaski po tournee pianisty w 2009 r. sprawiły, że nie chce występować w swojej ojczyźnie - ujawnia "Rzeczpospolita". Chodzi o rozliczenia finansowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niespodziewany koncert Rolling Stonesów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 11:35
Legendarny zespół zagrał w małym klubie "Echoplex" w Los Angeles w dzielnicy Echo Park.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Męskie Granie 2013: trasa najbardziej okazała z dotychczasowych!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 18:20
- W konkursie są zespoły i wykonawcy z różnych bajek muzycznych. Tworzy to piękną, kolorową mozaikę - mówił Piotr Stelmach w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń