X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Reni Jusis żyje zdrowo i tanio

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 11:20
Artystka aktywnie angażuje się w propagowanie idei ekologicznego rodzicielstwa. W czwórkowej audycji "EX Magazine" tłumaczyła, na czym ono polega.
Audio

– Na początku nie wiedziałam, że jestem ekologicznym rodzicem. Działałam intuicyjnie i zdroworozsądkowo. Dopiero, jak spotkałam inne mamy, które w podobny sposób myślały o pielęgnacji czy odżywianiu, zdałam sobie sprawę, że ekologia może dotyczyć także życia rodzinnego i, że ja właśnie żyje ekologicznie – przyznaje wokalistka Reni Jusis.

Artystka zdradza, że bardzo spodobała jej się życie według ekologicznych zasad. Widzi w nim wiele korzyści zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny.

Reni Jusis przekonuje, że aby żyć ekologicznie nie trzeba wcale stawać na głowie i nadwyrężać domowego budżetu. – Czasem wystarczy tylko wrócić do starych babcinych metod czy sposobów działania - radzi.

Gość "EX Magazine" zdradza, że nawet aktywnie zaangażowała się w propagowanie ekologicznego i naturalnego działania. – Moim celem nie jest reklamowanie produktów ekologicznych – podkreśla artysta. Reni Jusis wyjaśnia, że stara się wskazywać innym m. in. zdrowe sposoby na odżywianie dzieci, czy zdrową pielęgnację, tak, by mieściły się one w budżecie statystycznego Polaka. – Bo mówię też o środkach do prania i kosmetykach. Na przykład kilogram sody, który będzie kosztował pięć złotych, pomaga utrzymać czystość w domu przez cały tydzień– mówi.

Artystka zauważa, że zdrowa żywność wciąż jest najtrudniejszym "składnikiem" ekologicznego życia. – Wszystko przez to, że ceny ekologicznej żywności są w naszym kraju zawyżane. Tak nie powinno być i mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni – ubolewa Reni Jusis, zachęcając jednocześnie do poszukiwania "kontaktów" na wsi, by mieć skąd kupować świeże warzywa i owoce.

Więcej w rozmowie Uli Kaczyńskiej z Reni Jusis. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Maria Peszek: Nie mam czasu na przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 16:30
– Całkowicie poświęcam się sztuce i dlatego unikam wchodzenia w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności – przyznaje artystka Maria Peszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gotowa na aktorskie wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 13:10
Propozycja zagrania głównej roli w filmie "Joanna", pojawiła się w odpowiednim momencie mojej kariery – przyznaje aktorka Urszula Grabowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inspiracje Natalii K.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 11:47
- Źródłem inspiracji jest dla mnie życie i droga, którą się w nim przechodzi – mówi Natalia Kukulska. O o swojej najnowszej płycie artystka opowiadała w audycji "Bed and Breakfast".
rozwiń zwiń