X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Muzyczne epitafia

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 06:15
Co roku czas zadaje bolesne rany światu muzyki. Odchodzą od nas twórcy niezapomnianych przebojów, autorzy wielu naszych radości i wzruszeń.

28 lipca pożegnaliśmy Kasię Sobczyk (prawdziwe imię i nazwisko Kazimiera Siwicka), gwiazdę polskiego big beatu. Swoje największe hity zaśpiewała w latach 60. razem z grupą Czerwono – Czarni. To wtedy dwukrotnie tryumfowała w Opolu z piosenkami "O mnie się nie martw" i "Nie wiem czy to warto". W naszej pamięci pozostanie jako wykonawczyni "Małego Księcia", najlepszej piosenki roku 1967 i jednej z najbardziej wzruszających piosenek w historii polskiej muzyki. Pomimo ciężkiej choroby, która dotknęła ją w ostatnich latach występowała na scenie, do końca życia pozostawała optymistką  Zmarła w Warszawie na raka piersi. Została pochowana na cmentarzu Powązkowskim. Miała 65 lat.

13 września odszedł od nas Jarosław Kukulski jeden z najzdolniejszych polskich kompozytorów muzyki pop. W latach 70. stworzył niezapomniany duet ze swoją żoną Anną Jantar, której podarował swoje najpiękniejsze melodie. Jest autorem muzyki do takich przebojów jak "Tyle słońca w całym mieście" czy "Moje Jedyne Marzenie". Współpracował m.in. z Haliną Frąckowiak i swoją córką Natalią. Od dziesięciu lat cierpiał na tętniaka aorty brzusznej. Kompozytor został pochowany w rodzinnym grobowcu, obok Anny Jantar, na Cmentarzu Wawrzyszewskim. Miał 66 lat.

 

30 września zmarł Romuald Czystaw wokalista Budki Suflera w latach 1978 – 1982. Zaśpiewał na trzech płytach grupy, „Na brzegu światła”, „Ona przyszła prosto z chmur” i „Za Ostatni Grosz”. Z Budki odszedł z powodu swych kłopotów z głosem, ale pozostawał w przyjaznych stosunkach z jej muzykami. Po rozstaniu z zespołem wyjechał do Egiptu. W 1999 roku razem z dwoma innymi wokalistami grupy, Krzysztofem Cugowskim i Felicjanem Andrzejczakiem zaśpiewał w piosnce „Piąty bieg”. Zmarł niespodziewanie w wieku 60 lat. Został pochowany na cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

bch

Czytaj także

"To była autentyczna gwiazda polskiej sceny"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 10:38
Zmarła Katarzyna Sobczyk - polska piosenkarka, popularna w okresie big bitu, znana między innymi z piosenek "O mnie się nie martw", "Trzynastego", "Nie bądź taki szybki Bill".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mocne uderzenie z 30 watów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 08:49
Grało się na gitarach marki Jolana i wzmacniaczach zrobionych z radia Tatry - tak muzycy grupy Czerwono Czarni wspominają początki rock'n'rolla w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspomnienie o Jarosławie Kukulskim

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 07:00
"On wyczuwał ludzką duszę". Współpracownicy i przyjaciele wspominali zmarłego rok temu kompozytora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmarł były wokalista "Budki Suflera"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 10:29
Piosenkarz rockowy, były wokalista zespołu "Budka Suflera" Romuald Czystaw nie żyje, miał 60 lat. Był pierwszym wykonawcą przebojów tego zespołu - "Za ostatni grosz" i "Nie wierz nigdy kobiecie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Non omnis moriar

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 00:01
Światowa scena muzyczna poniosła jak co roku dojmujące straty. Do strefy cieni weszły kolejne niezapomniane, naznaczone talentem nazwiska.
rozwiń zwiń