X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Odszedł "Stopa", epokowy perkusista - wspomina Piotr Stelmach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 08:25
Choć Piotr "Stopa" Żyżelewicz był genialnym perkusistą, który wybijał rytm na najważniejszych płytach polskiego rocka, pozostał człowiekiem skromnym i pokornym.

- Wiedzieliśmy od kilku dni, że sytuacja jest niedobra, ale wszyscy wierzyliśmy, że w jakiś sposób "Stopek" z tego wyjdzie. Dostawaliśmy w czasie audycji dużo maili od słuchaczy, którzy tymi kilkoma zdaniami próbowali dodać mu jakoś energii – powiedział nam Piotr Stelmach, dziennikarz Trójki, który wielokrotnie zapowiadał koncerty "Stopy" wraz z Voo Voo.

Niestety, w nocy z 12 na 13 maja Piotr "Stopa" Żyżelewicz na skutek powikłań związanych z wylewem zmarł. Miał 46 lat i status perkusisty kultowego. Ze swoimi zespołami, a wśród nich były grupy tak legendarne, jak Izrael, Armia, 2Tm 2,3 i Voo Voo, decydował o kształcie polskiej sceny rockowej. Mimo efektywnego i bezlitośnie precyzyjnego stylu gry na perkusji, podziwianego przez wielu był postacią pozostającą w cieniu, często nierozpoznawalną z twarzy nawet przez fanów zespołów, z którymi grał.

- Piotrek pomimo swojego statusu jednego z najlepszych perkusistów w Polsce nigdy nie zachowywał się w lansiarski czy gwiazdorski sposób. To był człowiek o niezwykłej pokorze i skromności, mimo ogromnego doświadczenia i niebywałych umiejętnościach jako muzyk. "Stopa" w piękny sposób stał z boku, nie pchał się na afisz – podkreślał Piotr Stelmach. Dziennikarzowi Trójki wielokrotnie zdarzyło się zapatrzeć na grę muzyka podczas koncertów Voo Voo na Męskim Graniu.

 - Często stojąc z boku sceny obserwowałem jak gra, jak wybębnia swoje solówki, jak funkcjonuje z zespołem, jak trzyma go w ryzach. Wiadomo było, że w razie jakiejkolwiek szalonej improwizacji czy kosmosu, który by się zadział na scenie, to Stopa zawsze pozwoli wszystkim bezpiecznie wylądować. Oprócz perfekcyjnej techniki, grania w punkt miał jeszcze to coś co jest najbardziej pożądane u perkusistów – niesamowity feeling. Jego granie było jednym z podstawowych elementów brzmienia koncertowego Voo Voo – jego perkusja i jego czucie innych kolegów współdecydowały o niesamowitości tego zespołu. Jak dla mnie Piotrek w tym zespole wciąż gra.


>>> Czytaj więcej o Piotrze "Stopie" Żyżelewiczu <<<

Najważniejsze płyty, na których zagrał "Stopa":

Armia - "Legenda" (1991r)

Izrael - "1991" (1991r)

Z Voo Voo Stopa grał od 1991 roku, zagrał m.in. na takich płytach jak "Łobi Jabi" i "Zapłacono"

Czytaj także

Piotr "Stopa" Żyżelewicz

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2009 14:00
Gościem Artura Orzecha będzie Piotr "Stopa" Żyżelewicz, perkusista, członek zespołów Izrael, Voo Voo i 2Tm2,3. Był także członkiem grup: TOYA BLUES BAND, Kultura, Armia, Brygada Kryzys, Moskwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Męskie Granie" po raz ostatni!

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 10:16
Ekipa "Męskiego Grania" oraz Trójka zapraszają do Żywca na ostatni koncert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Męskie Granie" nominowane do Fryderyka 2011

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 13:11
Album wydany przez Polskie Radio pod patronatem Trójki został nominowany w kategorii Płyta Alternatywna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odszedł Piotr "Stopa" Żyżelewicz. Perkusista VooVoo, Armii, Izraela

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 08:25
Piotr Żyżelewicz był jednym z najlepszych polskich perkusistów rockowych. Ceniony i podziwiany przez innych muzyków został obdarzony ksywką "Stopa" za sprawą bardzo szybkiej i precyzyjnej gry.
rozwiń zwiń