X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Aleś Bialacki: Łukaszenka chce wzmocnić reżim dzięki kontaktom z Europą

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 06:20
Aleś Bialacki - znany białoruski opozycjonista, który przed dwoma tygodniami został przedterminowo zwolniony z kolonii karnej - uważa, że zwolnienie tylko części więźniów politycznych jest jedynie grą reżimowych władz w Mińsku.
Aleś Bialacki  i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz
Aleś Bialacki i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin SchulzFoto: Europarliament Audiovisual Unit

Bialacki został zaproszony przez grupę eurodeputowanych do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. - Reżim Aleksandra Łukaszenki chce zbliżenia do Europy w celu zrównoważenia relacji z Moskwą, od której jest całkowicie uzależniony - powiedział podczas spotkania w Parlamencie Europejskim Aleś Bialacki.

- Nie należy mieć wątpliwości - dodał - że machina prześladowań i przemocy nadal działa - mówił. Bialacki podkreślił, że władze w Mińsku chciały zacieśnić kontakty gospodarcze z Europą na własnych warunkach; chciały, aby Unia Europejska nie wtrącała się w sprawy wewnętrzne i by przymykała oczy na łamanie praw człowieka. Aleś Bialacki uważa, że Białoruś chce dzięki kontaktom handlowym wzmocnić reżim, co pogorszyłoby jedynie sytuację ludzi walczących o swoje prawa.

W opinii Alesia Bialackiego, społeczeństwo obywatelskie potrzebuje zarówno wsparcia moralnego, jak i finansowego. Zwrócił uwagę, że w związku z tłumieniem partii politycznych ludzie działają na innym polu. - Wielki sukces - przypomniał Bialacki - odniosła zorganizowana akcja przeciwko stosowaniu kary śmierci.

Powiedział też, że nie należy mieć wątpliwości, kto wygra przyszłoroczne wybory prezydenckie. Apelował jednak, by Unia kontynuowała wywieranie stałej presji na reżimowe władze, gdyż takie naciski przynoszą pewne efekty.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Foto: Parlament Europejski

/
/Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lider białoruskiej "Wiasny": nie spodziewam się wyzwolenia więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 23:59
Władze Białorusi nie mają motywacji, by uwolnić więźniów politycznych. Sytuacja na Białorusi jest trudna. Wprowadzono przepisy represyjne wobec społeczeństwa obywatelskiego. Nasza "Wiasna" działa pod ciągłą presją – mówi Polskiemu Radiu obrońca praw człowieka Walancin Stefanowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Bialacki zgłoszony przez polskich posłów do Nobla

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 13:44
Wniosek o rejestrację kandydatury białoruskiego opozycjonisty Alesia Bialackiego do Pokojowej Nagrody Nobla został we wtorek wysłany do komitetu noblowskiego. Podpisało się pod nim 151 parlamentarzystów zarówno z PO, jak i z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka Alesia Bialackiego zakazana na terytorium Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 17:51
Kilkadziesiąt egzemplarzy książki białoruskiego obrońcy praw człowieka i więźnia politycznego zatrzymano na granicy. Teraz sad orzekł, że trzeba je wywieźć z powrotem.
rozwiń zwiń