X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Robert Tyszkiewicz

Paweł Sałek: opozycja, mówiąc o zamachu stanu, chce wzbudzać niepokoje

– Mówienie o tym, że będzie zamach stanu, coś się wydarzy, że będzie jakiś pakiet specustaw, ma na celu wywołanie pewnych niepokojów – mówił Paweł Sałek w "Śniadaniu w Trójce", odnosząc się do przerwy w obradach Sejmu. Gośćmi audycji byli również Stanisław Tyszka, Zbigniew Kuźmiuk, Robert Tyszkiewicz, Michał Woś i Krzysztof Gawkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Zbigniew Kuźmiuk Robert Tyszkiewicz Michał Woś Stanisław Tyszka Krzysztof Gawkowski Sejm wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Trójka

Wiceszef KE w Polsce. Bliżej kompromisu ws. reformy?

– Frans Timmermans mówił, że trzeba tę sprawę załatwić, zanim przejdziemy do innych ważnych kwestii unijnych, takich jak budżet. Myślę, że to bardzo poważny sygnał wobec rządu – mówił na antenie radiowej Trójki Robert Tyszkiewicz (PO). – Przypomnę kluczową wypowiedź pana Timmermansa, który powiedział, że do Polski przyjedzie dopiero wtedy, gdy będzie nadzieją, że polscy politycy spełnią warunki tego kompromisu – stwierdził Ryszard Czarnecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs Komisja Europejska Ryszard Czarnecki Robert Tyszkiewicz reforma sądownictwa Beata Michniewicz

Artykuł 7. Co zrobi Komisja Europejska?

– Odnoszę wrażenie, że w samej Komisji Europejskiej trochę stracono wolę do zajmowania się Polską – mówił w Trójce Zbigniew Kuźmiuk (PiS). – Polska jest w głębokiej defensywie. Przyjęcie w poniedziałek rezolucji podtrzymującej stanowisko ws. artykułu 7. pokazuje, że piękne słowa, próba pudrowania, dyplomacja nie wystarczy – stwierdził Robert Tyszkiewicz (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Trójka Beata Michniewicz Zbigniew Kuźmiuk Robert Tyszkiewicz Frans Timmermans EURANET Euranet Plus

Jakie będą relacje Polski z Francją prezydenta Macrona?

- To jest czas na nowe otwarcie. Czas na rozwijanie współpracy w ramach Trójkąta Waimarskiego, mam nadzieję, że również stosunków bilateralnych pomiędzy Polską a Republiką Francuską - mówił na antenie radiowej Trójki Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Francja, najprościej rzecz ujmując, wybrała Europę - stwierdził Robert Tyszkiewicz (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Robert Tyszkiewicz Wojciech Skurkiewicz wybory we Francji Francja Emmanuel Macron

Reżim dusi Biełsat. "Rząd powinien go finansować"

Rząd Beaty Szydło powinien wesprzeć finansowo telewizję "Biełsat"; reżim białoruski skierował przeciw tej stacji główne ostrze represji, dziennikarze są aresztowani i karani grzywnami - mówił szef zespołu ds. Białorusi Robert Tyszkiewicz. Posłowie apelowali też o odwołanie wizyty polskich posłów w Mińsku (10 kwietnia). Apelowano o przywrócenie programu stypendialnego dla studentów, wyrzucanych z białoruskich uniwersytetów za poglądy polityczne.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś ŚWIAT opozycja demokratyczna protest Robert Tyszkiewicz

Białoruś: opozycjoniści mieli być w Sejmie, są w areszcie

Mieli przyjechać do Polski do Sejmu – trafili do aresztu. Nie może być tak, że wobec osób zaproszonych przez polski parlament władza stosuje areszt – pisze przewodniczący zespołu ds. Białorusi Robert Tyszkiewicz. I apeluje o natychmiastową interwencję w sprawie ich zwolnienia, tak by mogli przyjechać na posiedzenie komisji spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś POLSKA opozycja demokratyczna Robert Tyszkiewicz Anatol Labiedźka Stanisław Karczewski Marek Kuchciński

PO: zamykanie Biełsatu sprzeczne z polską racją stanu

Działania MSZ w sprawie zmniejszenia budżetu stacji Biełsat, są sprzeczne z polską racją stanu i polskim interesem narodowym - alarmowali politycy PO. Podkreślali, że Polska powinna wspierać środowiska obywatelskie i demokratyczne na Białorusi. Zaznaczyli, że likwidacja stacji jest odbierana jak zdrada na Białorusi, co więcej, niszczy "święte zasady" polskiej polityki wschodniej - wsparcie dla demokracji i praw obywatelskich, wolności, pomoc represjonowanym, tak jak kiedy pomagano zniewolonej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Biełsat Robert Tyszkiewicz Andrzej Halicki Aleksander Łukaszenka Witold Waszczykowski ŚWIAT

Protest posłów PO i PiS ws. nowej grupy ds. Białorusi

Parlamentarny zespół do spraw Białorusi jednogłośnie zwrócił się do Marszałka Sejmu z apelem o wycofanie się z decyzji o powołaniu Polsko-Białoruskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej. Apeluje też o konsultacje z białoruską opozycją. - Należałoby wesprzeć odważnych ludzi walczących z dyktaturą, a nie współpracować z marionetkowym ciałem - uważa działacz białoruski, Aleś Zarembiuk.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja demokratyczna Raport Białoruś Robert Tyszkiewicz Sejm

ANALIZA Nowa gra Łukaszenki? Politycy i eksperci o Białorusi

Białoruś stała się dla Polski i Unii Europejskiej jeszcze ważniejsza po wybuchu wojny na Ukrainie. To ostatnia dyktatura Europy, w której brak demokracji, podupadła gospodarka, ludzie są prześladowani za swoje poglądy. Czy coś się może zmienić i czego należy oczekiwać w przyszłości po Aleksandrze Łukaszence? Co oznacza jego nieoczekiwany gest - uwolnienie sześciu więźniów politycznych? Swoje refleksje na ten temat przedstawili portalowi PolskieRadio.pl dziennikarze, działacze, eksperci i politycy.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kozłowska-Rajewicz Agnieszka Romaszewska Aleksander Łukaszenka Andrzej Poczobut Białoruś Bogdan Zdrojewski Jacek Protasiewicz Jacek Saryusz-Wolski Kazimierz Ujazdowski Maria Przełomiec Raport Białoruś Robert Tyszkiewicz sankcje Unii Europejskiej

Posłowie spierają się w sprawie imigrantów

Rząd nie ma prawa, "pod zewnętrznym naciskiem", bez zgody społeczeństwa, podejmować decyzji, które mogą mieć negatywny wpływ m.in. na życie publiczne, sferę wolności i na bezpieczeństwo - oświadczył szef PiS w debacie nad informacją rządu ws. kryzysu migracyjnego, odnosząc się do europejskiego planu rozmieszczenia imigrantów.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Przemysław Szubartowicz Robert Tyszkiewicz Sejm Witold Waszczykowski

Nasz wywiad Robert Tyszkiewicz: Łukaszence powiedzmy: "sprawdzam”

Samo zwolnienie więźniów politycznych nie jest powodem do zachwytu nad poziomem demokracji na Białorusi. Czas na następne kroki. Testem intencji Mińska mogą być rozmowy o małym ruchu granicznym z Polską – ocenił poseł Robert Tyszkiewicz w wywiadzie dla portalu PolskieRadio.pl. W jego opinii, Unia Europejska może poprzeć postulat opozycjonisty Mikoły Statkiewicza o powtórzeniu procedur wyborczych, tak by zagwarantować wszystkim startującym równe szanse.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś Biełsat Raport Białoruś Robert Tyszkiewicz Unia Europejska wybory na Białorusi