Polskie Radio
Section05
Adam Lipiński

Kto obejmie poselski mandat po Adamie Lipińskim? Znamy prawdopodobne nazwisko

Radny PiS z Bolesławca (woj. dolnośląskie) Szymon Pogoda ma objąć mandat poselski po przejściu posła i wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego do NBP. Pogoda potwierdził gotowość do zostania parlamentarzystą, ale wskazał, że jest jeszcze przed rozmowami z kierownictwem partii w sprawie m.in. prac w komisjach.
Zobacz więcej na temat:  Adam Lipiński Sejm parlament w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka POLSKA

"Widzę jakieś elementy braku lojalności". Wiceprezes PiS o Porozumieniu

- Ugrupowania Jarosława Gowina niestety nie nawiązuje do tradycji Porozumienia Centrum, ponieważ myśmy byli bardzo lojalni, a tutaj widzę jakieś elementy braku lojalności. Nie wiem, z czego to wynika do końca, czy z ambicji osobistych, czy z jakiegoś planu politycznego - powiedział wiceprezes PiS Adam Lipiński na antenie Radia Wrocław.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Adam Lipiński Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica polityka rząd Mateusza Morawieckiego PiS POLSKA

NASZ WYWIAD A. Lipiński: kolejna kadencja PiS potrzebna, by wygrać z postkomunizmem

– Po 1989 roku liczne fabryki likwidowano, ponieważ władali nimi ludzie z aparatu PZPR, którzy pozbywali się tego majątku, by zyskać prywatne pieniądze. Między innymi dlatego tak trudno do końca pozbyć się wpływów postkomunistycznych. Jednak jeśli PiS utrzyma władzę przez kolejną kadencję, pewne zjawiska zostaną ostatecznie wyeliminowane – mówi wiceprezes PiS Adam Lipiński, kandydat na posła z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adam Lipiński Prawo i Sprawiedliwość komunizm dekomunizacja PZPR reformy

Wiceszef PiS: wygrana daje świetne prognozy na przyszłość

- Wybory do Parlamentu Europejskiego wydawały nam się najtrudniejsze z całego cyklu wyborów. Była obawa, że będzie brak wygranej. To wygrana, której się nie spodziewaliśmy. Daje nam świetne prognozy na przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Konfederacja wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Unia Europejska Adam Lipiński Prawo i Sprawiedliwość

Zmiany w rządzie? "Rozważano dwa warianty"

Prawie cztery godziny trwało spotkanie kierownictw partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, które poświęcone miało być m.in. rekonstrukcji rządu. Wiceprezes PiS Adam Lipiński powiedział, że przebiegało "w bardzo dobrej atmosferze". Nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów. Nie wiadomo, czy zapadły jakiekolwiek decyzje dotyczące zmian w rządzie. O spotkaniu i planowanej rekonstrukcji mówił w audycji Północ-Południe Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Adrian Stankowski Adam Lipiński