X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruska opozycja planuje demonstrację po tzw. wyborach parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 23:59
Białoruska opozycja zamierza przeprowadzić 12 września w Mińsku demonstrację z żądaniem przeprowadzenia demokratycznych wyborów. Dzień wcześniej - 11 września - na Białorusi odbędą się tzw. wybory parlamentarne.
Audio
  • Opozycja planuje demonstrację po tzw. wyborach. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Przedterminowe wybory na Białorusi stwarzają pole do nadużyć
Przedterminowe wybory na Białorusi stwarzają pole do nadużyćFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Dwaj liderzy proeuropejskiej opozycji demokratycznej, Mikoła Statkiewicz i Uładzimir Niaklajeu, poinformowali urząd miejski, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00 czasu miejscowego zamierzają zorganizować demonstrację. Domagają się - jak mówią - "prawdziwych wyborów zamiast farsy wyborczej".

Zgodnie z białoruskim prawem na zorganizowanie demonstracji należy uzyskać zgodę władz. Mikoła Statkiewicz powiedział mediom, że do mińskiego ratusza skierował nie wniosek, lecz informację o proteście. Dlatego - jego zdaniem - władze nie mogą zabronić jej przeprowadzenia. Wnioskodawcy zwrócili się również do gospodarzy stolicy o zabezpieczenie wiecu.

Do Statkiewicza i Niaklajeua przyłączają się również inni opozycjoniści.

Komentatorzy przypominają, że po wyborach prezydenckich 2010 roku doszło do demonstracji, która zakończyła się masową interwencją służb bezpieczeństwa i aresztem kilkuset osób. Wśród organizatorów tamtego protestu byli Mikoła Statkiewicz i Uładzimir Niaklajeu.

IAR, in./agkm

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

OBWE: Białoruś powinna zmienić ordynację wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 23:58
Białoruś powinna wprowadzić zmiany do ordynacji wyborczej – oceniło w raporcie Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR). Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej wyraziła tymczasem zadowolenie z raportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycjonista Aleś Łahwiniec nie dopuszczony do wyborów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 05:00
Wiceszef opozycyjnego ruchu „O Wolność” Aleś Łahwiniec nie został zarejestrowany jako kandydat w tzw. wyborach parlamentarnych na Białorusi, które mają się odbyć 11 września - poinformował niezależny tygodnik "Nasza Niwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedterminowe wybory na Białorusi: pole do nadużyć

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 21:22
Na Białorusi rozpoczęło się we wtorek przedterminowe głosowanie przed niedzielnymi wyborami do izby niższej parlamentu - Izby Reprezentantów. Obserwatorzy od dawna podkreślają, że stwarza ono dodatkowe pole do nadużyć, gdyż wielu obywateli przymusza się do udziału w nim, a wyniki głosowania łatwo sfałszować. Na Białorusi żadne wybory po 1994 roku nie zostały uznane przez społeczność międzynarodową.
rozwiń zwiń