X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: zatrzymano 30 opozycjonistów. "Chciano nas zastraszyć"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:00
Około 30 działaczy białoruskiej kampanii opozycyjnej "Mów Prawdę!" zostało w sobotę zatrzymanych w biurze tego ruchu w Mińsku. Po kilku godzinach wszystkich zwolniono - poinformował wiceszef kampanii Andrej Dźmitryjeu.
Więźniarka przed siedzibą ruchu Mów prawdę
Więźniarka przed siedzibą ruchu "Mów prawdę"Foto: BIEŁSAT (printscreen)

Milicja zatrzymała wszystkie osoby, które znajdowały się w biurze, gdzie przed południem odbywało się spotkanie z działaczami z regionów związane z inicjatywą przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum. Do wieczora wszyscy zostali zwolnieni. Zatrzymano też kamerzystę niezależnej agencji prasowej BiełaPAN Wasila Siamaszkę, który filmował zwolnienia. Po godzinie również jego wypuszczono.
Dźmitryjeu powiedział, że sobotnie zatrzymania były próbą zastraszenia działaczy. - Ale myślę, że władzom to się nie udało i uzyskały efekt odwrotny do zamierzonego: to był dobry trening w budowaniu zespołu. Wszyscy wyszli z milicji w normalnym nastroju i omówiliśmy, co będziemy robić dalej - powiedział.

Napisał też, że grupa uporządkuje rano rzeczy rozrzucone przez milicję i zacznie na nowo pracę od jutra.

Część białoruskiej opozycji chce organizować referendum
W maju ruch "Mów Prawdę!" zawarł wraz z dwoma innymi organizacjami opozycyjnymi, Partią BNF i ruchem "O Wolność", długoterminowe strategiczne partnerstwo na trzy najbliższe kampanie wyborcze: przed wyborami do władz lokalnych, które mają się odbyć do marca 2014 roku, przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku oraz przed wyborami parlamentarnymi w 2016 roku.
Członkowie partnerstwa zadeklarowali, że chcą przeprowadzić ogólnokrajowe referendum w sprawach ważnych dla większości Białorusinów, a jego wyniki mają znaleźć odzwierciedlenie w programach przedwyborczych kandydatów.
Wiceszef ruchu "O Wolność" Jury Hubarewicz mówił wówczas, że treść referendum "może stać się podstawą przedwyborczego programu demokratycznego kandydata w wyborach prezydenckich" w 2015 roku. Zapowiadał, że działacze trzech organizacji objadą latem ponad 30 miast w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat referendum.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

”Apelujemy, by świat nie zapomniał o Białorusi. Nadal walczymy"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 23:00
Białorusini przypomnieli 4 sierpnia o więźniach politycznych i o walce o wolność na Białorusi. - Nadal walczymy. Chcemy zmian. Niestety reżim dyktatorski jest silny - ale jeśli będziemy milczeć, to nic się nie zmieni – mówił w Warszawie jeden z uchodźców politycznych z Białorusi, Anatol Michnawiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1000 zł kary dla obrońców praw człowieka: za akcję solidarności z więźniami politycznymi

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 13:55
Dwoje białoruskich działaczy Tacciana Rewiaka i Uładzimir Łabkowicz zostało skazanych za pikietę w Dniu Solidarności ze Społeczeństwem Obywatelskim na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch "Mów prawdę" na Białorusi nadal jest nielegalny

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 14:20
Białoruski ruch społeczny "Mów Prawdę” nadal bez rejestracji. Sąd Najwyższy Białorusi odrzucił skargę działaczy organizacji na odmowę rejestracji przez Ministerstwo Informacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski opozycjonista "stracił przytomność w celi”

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 05:00
Maryna Adamowicz, żona białoruskiego więźnia politycznego Mikoły Statkiewicza, poinformowała, że jej mąż w więzieniu dostał specyfiki, po których jego sampoczucie znacznie się pogorszyło. Obawia się o jego zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: ułaskawiony opozycjonista znów ma trafić do więzienia. "Nie ma czego się bać. Nie zamierzam przestać działać"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 07:21
Sąd w Mińsku ma wydać wyrok w sprawie miejscowego opozycjonisty. Uładzimir Jaromienak jest oskarżony o naruszenie zasad pobytu pod nadzorem prewencyjnym milicji. Prokurator zażądał dla niego 6 miesięcy aresztu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bialoruski opozycjonista, skazany za wywieszenie flagi, wyjechał na studia do Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 15:00
Były białoruski więzień polityczny Siarhiej Kawalenka wyjechał do Polski, zamierza tu studiować - poinformowała o tym jego żona Alena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Bialacki spotkał się w więzieniu z bliskimi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 09:30
Alesiowi Bialackiemu, białoruskiemu więźniowi politycznemu, pozwolono na widzenie z bliskimi w kolonii karnej w Bobrujsku.
rozwiń zwiń