Żywoty Cervantesa

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 20:45
Autor "Don Kichota" miał niebanalne, jak na klasyka literatury światowej, życie. Właśnie się ukazała jego nowa biografia pióra Andresa Trapiello.
Audio
Portret Miguela de Cervantesa
Portret Miguela de Cervantesa Foto: Wikipedia/domena publiczna

23 kwietnia – dzień śmierci Miguela Cervantesa – został ustanowiony Światowym Dniem Książki. I właśnie w tym dniu w audycji Ewy Stockiej-Kalinowskiej o ostatnio wydanej książce "Żywoty Cervantesa. Próba innej biografii" Andresa Trapiello opowiadał jej tłumacz dr Piotr Fornelski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasz gość odpowiadał m.in. na pytanie, co nowego do wiedzy o twórcy Don Kichota wnosi kolejna biografia i czy się różni od dziesiątków innych, które do tej pory powstały.
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów audycji

Czytaj także

Zszokować moralistów

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 16:41
Camilo José Cela - okrzyknięty skandalistą, brutalistą, obscenikiem. Wyklinany, cenzurowany, szykanowany. W Dwójce przypominamy twórczość tego wybitnego prozaika hiszpańskiego w 10. rocznicę jego śmierci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Chądzyńska: Byłam awanturnicą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 12:00
Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych, znakomicie opowiedzianych wspomnień Zofii Chądzyńskiej – cenionej tłumaczki (Cortázara, Márqueza, Borgesa), a także pisarki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pisarz w labiryncie miasta

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 10:22
– Gdyby tak można było czytać we wszystkich językach świata – mówił młody argentyński pisarz Andrés Neuman o marzeniach bohaterów swojej książki.
rozwiń zwiń