REKLAMA

Święto Trzech Króli w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 15:16
6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego przygotowaliśmy specjalny, ekumeniczny program muzyczny. Zapraszamy również na spotkanie z biskupem Grzegorzem Rysiem.
Fragment obrazu Pokłon Trzech Króli Gentile da Fabriano
Fragment obrazu "Pokłon Trzech Króli" Gentile da FabrianoFoto: Wikimedia commons/domena publiczna

W paśmie "Pora koncertowa", godz. 13.00, wysłuchamy bożonarodzeniowej muzyki cerkiewnej. Będą to: koncert moskiewskiego chóru synodalnego pod dyrekcją Władymira Spiwakowa ("Pieśni chóralne na Boże Narodzenie" Dmitrija Bortnianskiego) oraz koncert Wielkiego Chóru Rosyjskiej Telewizji pod dyrekcją Władymira Spiwakowa ("Pieśni chóralne na Boże Narodzenie" Nikołaja Gołowanowa).

Od godz. 16.00 zapraszamy na "Epifanię 1740" - nabożeństwo Trzech Króli z kościoła św. Tomasza w Lipsku. Muzykę Johanna Sebastiana Bacha i Johanna Pachelbela usłyszymy w wykonaniu znakomitego Gabrieli Consort & Players pod dyrekcją Paula McCreesha.

W "Filharmonii Dwójki" natomiast, od 19.30, kompozycje księdza Antonio Vivaldiego w interpretacji Le Concert Spirituel pod dyrekcją Hervé Niqueta.

W piątkowy wieczór zapraszamy również na rozmowę z biskupem Grzegorzem Rysiem o "jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele".

***

jp/mc

Czytaj także

Święta z Kapelą Maliszów w Męcinie Małej

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 15:30
W "Przestrzeniach kultury" złożyliśmy wizytę u zespołu w ich rodzinnej miejscowości na styku Beskidu Niskiego i Pogórza Jasielskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z kijami i z koniem. Podkarpackie tradycje kolędnicze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 15:00
- Kolędnicy dawniej gdy szli przez wieś, to nie omijali żadnego domu. Wierzono, że gdyby jakiś dom ominęli, to tam się nie będzie się wiodło - mówiła w Dwójce Agnieszką Niemiec z zespołu Olszynka z Biedaczowa.
rozwiń zwiń