X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opera 2.1 – Współczesna muzyka na współczesnej scenie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2007 22:45
Jaka jest opera u progu piątego stulecia swego istnienia? Jaką tematykę porusza? Jak zmieniają się nowoczesne koncepcje sceniczne? Jakie są muzyczne, literackie i filozoficzne zainteresowania ich twórców?
Audio

 „Opera to najpiękniejsze nieporozumienie, jakie stworzyła ludzkość”. Paradoks opery polega na tym, że historia tej jakże niedoskonałej sztuki liczy sobie już cztery wieki. Ostatnio śmierć operze, jako gatunkowi anachronicznemu, przepowiadano w latach 60. XX wieku. Ta jednak nie umarła, wręcz przeciwnie – odrodziła się w wielości oryginalnych dzieł współczesnego teatru muzycznego. Może po prostu racje miał Diderot, kiedy mówił, że „opera zła jest najgorszym gatunkiem sztuki, dobra – najlepszym.”

Na pytanie, dokąd zmierza współczesny teatr muzyczny, łatwej odpowiedzi nie udzielimy. Chcemy natomiast przyjrzeć się wybranym, naszym zdaniem najciekawszym, dziełom powstałym w ostatnich kilkudziesięciu latach. Są wśród nich Dziewczynka z zapałkami Helmuta Lachenmanna, Avis de tempête Georgesa Aperghisa, Le Grand Macabre György’a Ligetiego, Luci mie traditrici Salvatore Sciarrina, Shadowtime Briana Ferneyhougha, Medea Pascala Dusapina, Lost Highway Olgi Neuwirth i Theater der Wiederholung Bernharda Langa.

Nowy cykl comiesięcznych audycji otwieramy operą FAMA Beata Furrera, której koncertową wersję publiczność ostatniej Warszawskiej Jesieni przyjęła niezwykle gorąco.

Zapraszamy: Ewa Szczecińska, Monika Pasiecznik i Daniel Cichy

Zobacz więcej na temat: Ewa Szczecińska lata 60 opera
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukces polskiej śpiewaczki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2009 10:00
Pierwsza Polka w finale międzynarodowego konkursu w Barcelonie. Sopranistka Aleksandra Chacińska zdobyła 2 miejsce w konkursie dla młodych śpiewaków wspieranym przez barceloński Teatr Wielki Liceu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Teresy Żylis Gary

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2010 22:05
Jubileusz 80-lecia Teresy Żylis Gary, jednej z najwybitniejszych polskich śpiewaczek XX wieku, której udziałem była też znakomita kariera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Triodeon” – Dorota Fredro Boniecka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2009 18:15
Lata międzywojenne to czas wielkiego kryzysu ekonomicznego, ale też rozkwit kultury i muzyki pełnej emocji i tęsknoty. To naturalna reakcja, bo zawsze gdy źle się dzieje na świecie ludzie szukają pocieszenia w rozrywce, kulturze i sztuce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiel Wagli

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 19:00
rozwiń zwiń