X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr Telewizji ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 17:27
Maciej Wojtyszko – członek jury tegorocznego konkursu radiowego – odbierając kilka lat temu nagrodę na Festiwalu "Dwa Teatry", krzyknął: "ratujcie Teatr Telewizji". I udało się…
Audio
Maciej Wojtyszko podczas realizacji spektaklu  Księżyc i magnolie Rona Hutchinsona w Teatrze Telewizji
Maciej Wojtyszko podczas realizacji spektaklu "Księżyc i magnolie" Rona Hutchinsona w Teatrze TelewizjiFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Krzysztof Domagalik, dyrektor artystyczny Festiwalu z ramienia Teatru Telewizji, podkreśla, że kondycja telewizyjnej sceny jest lepsza, niż TVP jako instytucji. Odzwierciedleniem tego stanu rzeczy jest tegoroczny konkurs.

- Zasadą tego przeglądu jest to, że przedstawia się taki zestaw tytułów, który był reprezentatywny dla mijającego roku. Jeśli zatem w tym roku jest to konkurs wyjątkowy, to dlatego, że taki był ostatni sezon.

Natomiast Wojciech Majcherek, analizując zgłoszone do konkursu przedstawienia, zauważył:

- Tegoroczna edycja Festiwalu to "Mistrzostwa Polskiego Teatru". Przeniesienia, rejestracje czy transmisje przedstawień teatralnych zdominowały program. To może być na swój sposób ciekawe, bowiem dostęp do spektakli teatralnych jest z natury rzeczy ograniczony: nikt nie jeździ po różnych miejscach w Polsce, by oglądać przedstawienia. A tu będzie można zobaczyć blisko 10 spektakli, pokazujących panoramę polskiego życia teatralnego.

Czy Teatr Telewizji przeżywa renesans? Czy zwiększone zainteresowanie publiczności (oglądalność idąca w miliony) wpływa jakoś na działalność twórców? Na czym polega fenomen polskiego Teatru Telewizji? Jak się ma język Teatru TV do języka filmu (i teatru dramatycznego)?

Maciej Wojtyszko zdradził, że marzy mu się przedstawienie interaktywne, w którym widzowie będą współtworzyć ostateczny kształt spektaklu.

Audycję prowadzili Jacek Wakari Bartosz Panek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka może być arcydziełem zamkniętym w trzech minutach

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 15:00
Monodram "Morfina" będzie można zobaczyć już w ten weekend na Festiwalu "Dwa Teatry", a płyta Anny Czartoryskiej pod tym samym tytułem ukaże się nakładem Polskiego Radia już 21 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Teatry na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:13
W dniach 19-21 maja odbywa się XII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot". Do konkursu stanęło 16 słuchowisk radiowych i 13 spektakli telewizyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysoka jakość, klasyka - Dwa Teatry zapraszają!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 08:23
Aktorka Grażyna Barszczewska i dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła zapraszali w radiowej Jedynce na Festiwal w Sopocie.
rozwiń zwiń