X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skrabiec nauki polskiej: Wyzwolenie przez zmysły

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2007 11:47
Duchowym celem Tybetańczyków jest wyjście z samsary - czyli przełamanie kręgu nieustannych odrodzeń - reinkarnacji, które wyznacza karma - tj. suma uczynków danej osoby.
Audio

Sobota, 20.10., godz. 21.00

Osiąga się wówczas nirwanę - czyli stan poza cierpieniem. Jedną z dróg dojścia do tego celu jest wyzwolenie przez zmysły. Prof. Joanna Tokarska-Bakir - etnograf i antropolog kultury - opisała te niezwykłe praktyki religijne w swej książce Wyzwolenie przez zmysły. Tybetańskie koncepcje soteriologiczne.  Na spotkanie z autorką zapraszam w sobotę w przerwie Wieczoru Operowego. Katarzyna Kobylecka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Buddyjskie wartości

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2008 00:00
Buddyzm tybetański staje sie coraz bardziej popularny w zachodnim świecie, a osoba Dalaj Lamy niekwestionowanym autorytetem nawet w kraju pochodzenia Benedykta XVI-go.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tybet

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 10:45
Piotr Cykowski z Fundacji Inna Przestrzeń opowiada, kim dla tybetańczyków jest Dalajlama, szczególnie teraz, kiedy tak boleśnie doświadczyło ich trzęsienie ziemi. Ponad 2 tysiące ludzi zginęło, 12 tysięcy jest rannych, inni cierpią z powodu braku wody, jedzenia...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ścigając nieuchwytne" - Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 18:15
Fotoreporterka Elżbieta Dziuk i dziennikarz Krzysztof Renik od wielu lat jeżdżą do Indii, aby dokumentować tamtejsze widowiska obrzędowe i misteria odbywające się w klasztorach buddyjskich Małego Tybetu. W dzisiejszym reportażu z archiwum Polskiego Radia opowiadają o początkach swojej fascynacji i pierwszych podróżach do Indii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polscy buddyści" - Patrycja Gruszyńska – Ruman

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2008 18:15
Polskę odwiedził duchowy przywódca Tybetańczyków. Z tej okazji opowiemy o polskich buddystach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowa wydają się w obliczu pewnych pytań nieme...

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2007 21:00
Słowa wydają się w obliczu pewnych pytań nieme. Skąd śmierć? Skąd cierpienie? Jaką odpowiedź niosą religie, filozofie? Jaka jest nasza własna odpowiedź? Skąd czerpiemy pocieszenie, nadzieję, siłę?
rozwiń zwiń