Sezon na Dwójkę: Polska jesień filmowa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2007 18:00
O programie festiwalu opowie jeden z jego organizatorów, pan Piotr Kobus. Porozmawiamy też o polskich imprezach filmowych i porównamy je z zagranicznymi.

Dopiero co zakończył się Warszawski Festiwal Filmowy a już szykują się następne przeglądy kina, wśród nich Festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO!, podczas którego zaprezentowane zostaną najciekawsze kinematografie spoza zachodniego kręgu kulturowego. To doskonała okazja, aby poznać najnowsze, oryginalne filmy z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym i poszukiwanym źródłem inspiracji, niezapomnianych wrażeń i wiedzy o współczesnym świecie.

Serdecznie zapraszam,

Agnieszka Drewno.

agnieszka.drewno@polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daleko stąd: San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2007 09:44
Jeśli nie mają Państwo czasu, żeby wybrać się do Rio de Janeiro, zapraszam do miasta, które jest jego pomniejszoną kopią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

9. Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2009 10:56
Nowatorskie eksperymentalne kino w konkursie międzynarodowym - konkurs nowego kina polskiego i przeglądy kinematografii: kanadyjskiej, szwedzkiej oraz węgierskiej - to program tegorocznego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Festiwal organizowany przez Romana Gutka we Wrocławiu w drugiej połowie lipca, odbędzie się po raz dziewiąty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Teresa Torańska

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2007 14:06
Dziś rozmowa będzie toczyć się wokół nowej książki Teresy Torańskiej "SĄ".To rozmowy-reportaże o dobrych uczuciach, o tym, jak poradzić sobie z tragicznymi zdarzeniami, które spotykają nas w życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas swobodny w kinie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2009 08:59
W Łodzi w Muzeum Sztuki wystartował festiwal filmowy towarzyszący wystawie "Czas swobodny - przemiany obyczajowości". Festiwal organizowany jest we współpracy z Muzeum Kinematografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź jak smakuje kino azjatyckie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 11:58
Przegląd kinematografii azjatyckiej, spotkania z twórcami, wystawy zdjęć to tylko niektóre atrakcje jedynego w Polsce przeglądu kinematografii azjatyckiej, który odbędzie się w ramach Festiwalu Filmowego „Kino w Pięciu Smakach”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2010 13:00
Jedna z pierwszych premier filmowych Nowego Roku to nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie "Gorzkie mleko" peruwiańskiej reżyserki Claudii Llosy.
rozwiń zwiń