X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zobaczyła kamera przez 4 lata filmowania Jerzego Maksymiuka

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 10:00
- Maestro należy do osób, których nie sposób ogarnąć, dlatego nasza praca polegała na tym, że myśmy chodzili za nim i jego żoną Ewą - o dokumencie "Maksymiuk. Koncert na dwoje" opowiadała w Dwójce jego scenarzystka Maria Nockowska.
Audio
  • Maria Nockowska i Edyta Borkowska o tworzeniu dokumentów (Poranek Dwójki)

Film "Maksymiuk. Koncert na dwoje" powstawał 4 lata, kręcony był w 12 miastach w Polsce, we Francji i w Wielkiej Brytanii, wystąpiło w nim 6 orkiestr, a w ścieżce dźwiękowej usłyszeć można utwory 13 kompozytorów. Maria Nockowska podkreśliła, że praca przy tym dokumencie oparta była na wzajemnej sympatii i zaufaniu. - Państwo Maksymiuk zawierzyli nam. Dlatego pozwolili podpatrywać się w różnych sytuacjach, z których żadna nie była inscenizowana. Ja dzwoniłam do Ewy i pytałam, co się będzie działo w najbliższym czasie, a ona mówiła, że koncert, że wizyta u dentysty...

Scenarzystka mówiła w audycji, że filmowy portret Jerzego Maksymiuka byłby niepełny bez jego żony. - Oni są jak dwie platońskie połówki. Ewa jest jego cicerone w życiu codziennym, a on najlepiej się czuje w świecie nut lub na ławeczce w parku.

Maria Nockowska mówiła o swoim pomyśle na dokument i wspominała swoje pierwsze spotkanie z maestro w roku 1961 w Bydgoszczy.

Nasze studio odwiedziła ponadto Edyta Borkowska, która zaprosiła na "Doc Lab Poland", czyli na największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maria Nockowska (scenarzystka), Edyta Borkowska ("Doc Lab Poland")

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Titkow: bardzo pracowałem nad swoją przezroczystością

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:00
- Tak naprawdę zawsze jest ten okres, gdy obiekt przyzwyczaja się do kamery. U jednych trwa to mgnienie oka, u innych jest to kilka godzin. Spotkałem tylko dwie osoby, które nie straciły świadomości kamery do końca - mówił w Dwójce uznany twórca filmów dokumentalnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia". To film robiony w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:30
- Zanim zaczęłam filmować moich bohaterów, spędziłam z nimi ponad rok. W kinie dokumentalnym to podstawa zaufania – powiedziała Anna Zamecka, laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za film dokumentalny "Komunia".
rozwiń zwiń