Święta Bożego Narodzenia w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 00:53
Szczególni goście. Znakomita muzyka. Rozmowy ważne i interesujące. Życząc Państwu pięknych, rodzinnych Świąt, zapraszamy do spędzenia ich również w towarzystwie Programu 2 Polskiego Radia.
Piero della Francesca, Narodzenie, 1470-1475, National Gallery w Londynie (fragm.)
Piero della Francesca, "Narodzenie", 1470-1475, National Gallery w Londynie (fragm.)Foto: Wikipedia/domena publiczna

Pierwszego dnia Świąt spotkamy się z Ewą Błaszyk - aktorką, piosenkarką, ale i pełną pasji działaczką społeczną. Porozmawamy także ze znakomitym pianistą Adamem Harasiewiczem - jak się okaże, laureat Konkursu Chopinowskiego interesuję się także... astronomią.

Również w środę, 25 grudnia, odwiedzimy Radomsko - miasto, skąd wywodzą się bracia Różewiczowie. Wysłuchamy świątecznego wydania "Płytowego Trybunału Dwójki", zaś wieczorem - porywającego koncertu, podczas którego muzycy z Izraela i Danii pokazali, jak można dziś grać Bacha.

Późnym wieczorem natomiast zastanowimy się nad obecnością dziecka we współczesnej kulurze.

Drugiego dnia Świąt natomiast, 26 grudnia, spotkamy się między innymi z Anną Polony, odwiedzimy dom profesora Władysława Tatarkiewicza, porozmawiamy o sztuce, która staje się sacrum

Podczas świątecznych dni będziemy mieli również okazję wysłuchać kolejnych gawęd profesora Mirosława Perza.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kisielewski na Gwiazdkę

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:18
- Niech się wali, niech się pali, a w Polsce obchodzi się Wigilię Bożego Narodzenia w tradycyjnej pięknej formie, zawsze takiej samej - pisał Stefan Kisielewski. Jego "Felietony pod Choinkę" czyta w Dwójce Krzysztof Dracz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gawędy wigilijne o domu rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 10:00
W czasie Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie Wigilii, wracamy tam dosłownie, a może już tylko pamięcią. Dom dzieciństwa, miejsce, skąd się wywodzimy, rodzinne gniazda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinka ministra, barszcz dyrygenta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 23:00
O tym, jak spędzali dawne Święta, opowiadali w Dwójce ludzie polskiej kultury. Swoimi osobistymi wspomnieniami podzielił się między innymi Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń