Różne oblicza Ewy Dałkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 10:00
Aktorka z charakterem. Dla pracy scenicznej rzuciła studia filologiczne i nigdy tej decyzji nie żałowała. Uważa, że zawód, który wybrała, pozwala jej żyć. W Pierwszy Dzień Świąt Ewa Dałkowska będzie gościem Jacka Wakara.
Ewa Dałkowska
Ewa DałkowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ewa Dałkowska jest wybitną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Jej najbardziej znana rola to Gorgonowa w filmie Janusza Majewskiego.
Po dyplomie (warszawska PWST, 1972) trafiła do katowickiego Teatru Śląskiego - tu debiutowała w "Hyde Parku" Kreczmara w reż. Zbigniewa Bogdańskiego; zagrała też kilka ról pod kierunkiem m.in. Ignacego Gogolewskiego. Począwszy od 1974 roku była związana z Teatrem Powszechnym. Wystąpiła w wielu spektaklach, zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Obecnie możemy jej podziwiać w Teatrze Nowym Krzysztofa Warlikowskiego.
Miejscem, w którym Ewa Dałkowska pokazała swój talent od zupełnie innej strony był Kabaret pod Egidą. Bardzo charakterystyczne jest też jej śpiewanie. Natomiast, choć droga artystyczna znakomitej aktorki zaczęła się w dzieciństwie od radia właśnie (występy na antenie rozgłośni we Wrocławiu), to w Teatrze Polskiego Radia występuje stosunkowo nieczęsto.
Różne oblicza Ewy Dałkowskiej odkryje przed słuchaczami Jacek Wakar.

26 grudnia (czwartek), godz. 13.00

Zobacz więcej na temat: Ewa Dałkowska FILM TEATR

Czytaj także

Ewa Dałkowska: w teatrze radiowym nie mam brania

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 09:00
Choć droga artystyczna znakomitej aktorki zaczęła się w dzieciństwie od radia właśnie (występy na antenie rozgłośni we Wrocławiu), to w Teatrze Polskiego Radia występuje stosunkowo nieczęsto. - Trudno cię obsadzić - powiedział jej reżyser Andrzej Piszczatowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Seweryn: warto nauczyć się odpoczywać

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:15
Wielu mówi o niej, że "wprowadziła nową jakość" na polską scenę teatralną. Maria Seweryn przyznaje, że dopiero od niedawna stara się zwolnić szalone dotychczas tempo życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Wiśniewska ciągle boi się źle zagrać

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 18:00
- Nie chcę żeby ludzie powiedzieli, że się powielam. W związku z tym nad każdą rolą pracować chcę zgodnie z własnym sumieniem i wyczuciem - opowiadała w Dwójce Ewa Wiśniewska, ceniona aktorka teatralna i filmowa.
rozwiń zwiń