REKLAMA

Muzyka w cieniu Hitlera. Nowa powieść Pawła Huellego

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 19:10
W niedzielnej "Czytelni" porozmawiamy o niedawno wydanej książce gdańskiego pisarza pt. "Śpiewaj ogrody", opowieści o nieistniejącym już wielokulturowym świecie Wolnego Miasta Gdańsk, w którym przenikały się różne tradycje i nacje.
Fragment okładki książki Śpiewaj ogrody Pawła Huelle
Fragment okładki książki "Śpiewaj ogrody" Pawła HuelleFoto: Wyd. Znak

Greta przeczuwała, jak to wszystko się skończy. Obsesja jej męża na punkcie niedokończonej opery Wagnera. Mrożący krew w żyłach pamiętnik pewnego Francuza, poprzedniego właściciela domu. Wojna. I dzień, w którym Rosjanie zajęli jej miasto, jej dom, jej życie…

I tylko ten młody Polak, przypadkowy współlokator, nie pasuje do przeklętej układanki historii. Jego syn, kilkuletni chłopiec z opowieści Grety, zaczyna na nowo stwarzać świat. Świat, który już dawno przeminął. (mat. wydawnictwa Znak)

O najnowszej powieści Pawła Huellego w "Czytelni" mówić będą Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta.

Na audycję zaprasza Małgorzata Szymankiewicz.

26 stycznia (niedziela), godz. 11.40-12.00

Czytaj także

Gdańsk, czyli historia znikania

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:00
- Istotą historii Gdańska jest to, że co pewien czas duże formacje kulturowe nagle po prostu znikają z tego miasta - mówił w Dwójce Paweł Huelle, autor głośnego "Weisera Dawidka", a także oczekiwanej powieści "Śpiewaj ogrody".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literacka orkiestra Pawła Huellego

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 11:00
- Narrator nazywa tę opowieść partyturą, zastanawiając się nad jej tonacją, nad tym, jakich instrumentów użyć, by opisać jakieś zdarzenie lub wyrazić nastrój - mówił w Dwójce Paweł Huelle o swojej nowej książce "Śpiewaj ogrody", która premierę ma 8 stycznia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Huelle zaprasza do ukrytych światów Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 16:00
- Są takie miasta, które z literackiego punktu widzenia mogą być kosmosem. Gdańsk do nich należy - mówił w Dwójce Paweł Huelle, który fascynację portowym grodem udokumentował w swojej najnowszej powieści "Śpiewaj ogrody".
rozwiń zwiń