X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wes Anderson - wirtuoz filmu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 08:55
W czwartkowym "Sezonie na Dwójkę" porozmawiamy o kinie Wesa Andersona, jednego z najoryginalniejszych współczesnych twórców filmowych. Punktem wyjścia do rozmowy jest nowy film reżysera - "Grand Budapest Hotel".
Grand Budapest Hotel, reż. Wes Anderson
"Grand Budapest Hotel", reż. Wes AndersonFoto: mat. prasowe/Imperial Cinepix

Wes Anderson jest aktorem i producentem filmowym, lecz przede wszystkim scenarzystą i reżyserem, którego filmowe wizje zachwycają oryginalnym, ironicznym humorem, barokowym przepychem obrazu i precyzyjną kompozycją każdego kadru. Z erudycyjną swobodą poruszając się między gatunkami kina, ze smakiem tworzy filmowe hybrydy, które są dowodem wielkiej miłości do sztuki X muzy.

O twórczości Wesa Andersona w "Sezonie na Dwójkę" opowiadać będą Urszula Śniegowska, Magdalena Lankosz oraz Ana Brzezińska.

Na audycję zaprasza Marcin Pesta.

3 kwietnia (czwartek), godz. 18.00-19.00

mc/bch

Zobacz więcej na temat: FILM reżyser Wes Anderson
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lars von Trier – skandale, Hollywood i oświeceniowe przypowiastki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 13:00
Czy najnowsze dzieło reżysera to interesująca propozycja moralności, czy intelektualno-stylistyczne bzdury? I czy największym dziełem Larsa von Triera jest... Lars von Trier? Przed premierą głośnej "Nimfomanki" rozmawialiśmy w Dwójce o twórczości duńskiego artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chronić Bacha przed filmowcami?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 15:00
- Mamy nadzieję, że to wyróżnienie stanie się dla nas przewrotnie sposobem na powrót do kraju - mówili członkowie Kwartetu Apollon Musagète, laureaci tegorocznego Paszportu Polityki. W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy też o muzyce filmowej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szulkin: mistrzostwo Kubricka polegało na tym, że nie był leniwy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 15:00
- W "Barrym Lyndonie", by oddać klimat epoki, kręcił sceny wyłącznie przy świecach, a aktorzy grali w kostiumach z XVIII wieku - w 15 rocznicę śmierci Kubricka wspominaliśmy postać twórcy "2001: Odysei Kosmicznej".
rozwiń zwiń