X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska w wirze Wielkiej Wojny

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 21:00
Po lekturze pracy "Polski wir I wojny" wydarzenia sprzed stu lat stają się barwne, pełne dramatów i rozterek. Zapraszamy na rozmowę z autorem posłowia książki.
Pierwsza Kompania Kadrowa, Kielce, 1914 r.
Pierwsza Kompania Kadrowa, Kielce, 1914 r.Foto: Wikipedia/"Historia Polski 1914-1939", Henryk Zieliński

Na słowa, decyzje, czyny osób żyjących przed nami spoglądamy z perspektywy znanego nam rezultatu. Tymczasem w chwili, gdy te słowa padały, gdy podejmowano decyzje, gdy popełniano czyny, nie można było z całą pewnością przewidzieć konsekwencji. Dotyczy to zwłaszcza bohaterów doniosłych wydarzeń historycznych - na przykład odzyskania niepodległości przez Polskę w wyniku I wojny światowej.

Na szczęście możemy sięgnąć do archiwalnych dzienników, odezw, raportów i artykułów prasowych. Te dokumenty gromadzi książka "Polski wir I wojny". Zapraszamy w podróż w przeszłość widzianą oczami jej bohaterów. Przewodnikiem będzie prof. Andrzej Chojnowski - autor posłowia.

Na audycję specjalną zapraszamy w poniedziałek (10.11) w godzinach 15.00-15.30. Program poprowadzi Michał Nowak.

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalendarium Wielkiej Wojny - starcia na lądzie, morzu i w powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 11:23
Pod koniec października 1914 roku - po trzech miesiącach wojny - było zbyt wcześnie na mówienie o jakichkolwiek rozstrzygnięciach. Obie strony doznawały klęsk i odnosiły zwycięstwa, często jednak były to sukcesy pyrrusowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolność po 123 latach

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 06:00
11 listopada 1918 z mroków okresu zaborczego, z wojennego i rewolucyjnego chaosu wyłaniała się nowa Polska. Wielka godzina, na którą tyle lat czekał naród Polski wybiła.
rozwiń zwiń