Dobry scenariusz poszukiwany

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 10:00
O tajnikach pracy scenarzysty opowie m. in. z Andrew Davies, współtwórca serialu "House of Cards". Czy taki scenariusz mógłby powstać w Polsce?
Kevin Spacey w serialu House Of Cards
Kevin Spacey w serialu "House Of Cards" Foto: mat. promocyjne

Dlaczego u nas jest tak mało dobrych scenariuszy? A może to reżyserzy tak rzadko po nie sięgają? Ilu scenarzystów jest w stanie utrzymać się wyłącznie z pisania scenariuszy? Czy pisanie do produkcji telewizyjnych jest bardziej opłacalne? O tym mówić będą: scenarzysta Jacek Kondracki oraz reżyser Xawery Żuławski.

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (12.11) w godz. 18.00-19.00. Program poprowadzi Marcin Pesta.

mm/bch

Czytaj także

Xawery Żuławski: Tyrmand miał styczność z superbohaterami

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 20:00
– Gdyby nie komunizm i dzieje naszego kraju, znajdowałbym się dziś w sytuacji, w której bym pewnie ekranizował "Zły rezurekcja" albo "Zły powraca", a w Nowym Jorku ta książka byłaby do kupienia na wielu stoiskach – mówił Xawery Żuławski, który pracuje nad filmem na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Fabijański: "Jeziorak" wciąga jak skandynawski kryminał

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 14:20
"Jeziorak" przyniósł Sebastianowi Fabijańskiemu Złote Lwy w Gdyni dla najlepszego debiutu aktorskiego. - Ta nagroda należy się się całej ekipie, bo gdyby nie ona i nie Jowita Budnik, czyli moja filmowa partnerka, pewnie nie udałoby mi się stworzyć takiej postaci - mówi aktor. - Film to praca zespołowa, nie robi się go "pod siebie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: "Obywatel" to film wyłącznie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 08:59
- Zrobiłem ten film, bo musiałem - opowiada o swoim najnowszym filmie Jerzy Stuhr. Aktor i reżyser przyznaje, że "Obywatela" cudzoziemcom trudno będzie zrozumieć.
rozwiń zwiń