X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokumentalne kino Andrzeja Titkowa

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 21:40
Ukazał się właśnie dwupłytowy album z najważniejszymi filmami reżysera. O dziełach tych porozmawiamy w audycji "O wszystkim z kulturą".
Filmy Titkowa wybrane do tego albumu opowiadają o postaciach ważnych dla jego pokolenia, osobach tak różnych, jak Marek Hłasko czy Tadeusz Konwicki; pisarzach-samotnikach, u których autor szuka drogi wyzwolenia, odnajdując w nich bliskie sobie poczucie wyobcowania  pisze o wydawnictwie Tadeusz Sobolewski,
"Filmy Titkowa wybrane do tego albumu opowiadają o postaciach ważnych dla jego pokolenia, osobach tak różnych, jak Marek Hłasko czy Tadeusz Konwicki; pisarzach-samotnikach, u których autor szuka drogi wyzwolenia, odnajdując w nich bliskie sobie poczucie wyobcowania" – pisze o wydawnictwie Tadeusz Sobolewski,Foto: Glowimagers/EastNews

Wydawnictwo "Andrzej Titkow. Polska Szkoła Dokumentu” to dwie płyty DVD zawierające wybór filmów reżysera. Wśród nich m.in. "Daj mi to" z 1988 roku, którego bohaterowie uczestniczą w psychoterapii prowadzonej przez Wojciecha Eichelbergera oraz głośny "Przechodzień" (1984) – nowatorska w formie opowieść przedstawiająca sylwetkę Tadeusza Konwickiego. O tych i innych dziełach porozmawiamy z ich autorem Andrzejem Titkowem i krytykiem Tadeuszem Sobolewskim.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (29.04) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Marcin Pesta.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: FILM Tadeusz Sobolewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cały świat Władysława Ślesickiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 17:04
Ludzkość widział jako jedną rodzinę, która w różnych kulturach powtarza te same rytuały - tak o filmach znakomitego polskiego dokumentalisty Władysława Ślesickiego, mówi krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kędzierzawska o filmie "Żużel": chcemy pracować z prawdziwymi żużlowcami

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:30
- Jestem fanką żużlowców. Nie śledzę kto wygrał, ale fascynuje mnie ich podejście do życia - mówiła Dorota Kędzierzawska, która pracuje nad filmem "Żużel”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy". Morderstwa w polskim piekle

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 18:30
– W tej historii nie chodzi tylko o to, kto zabił. Tło społeczne jest równie ważne, jak intryga – mówił Borys Lankosz, reżyser adaptacji książki Zygmunta Miłoszewskiego.
rozwiń zwiń