PRL we wspomnieniach Janusza Zaorskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 14:34
Z reżyserem porozmawiamy o słynnej "Matce Królów", o filmografii w latach 80., a także o kierowaniu Radiokomitetem.
Janusz Zaorski
Janusz ZaorskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Janusz Zaorski to jeden z najważniejszych polskich twórców filmowych. W swoim dorobku ma takie obrazy jak "Jezioro Bodeńskie", "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Piłkarski poker" czy "Haker". 

W pierwszej audycji z cyklu "Retrospekcje" będziemy wspominać słynnego "pułkownika" Zaorskiego - film "Matka Królów". Władze PRL przez długi czas zakazywały rozpowszechniania tego obrazu z obawy przed ewentualnymi rozruchami, które mógłby wywołać.

"Retrospekcje" prof. Antoniego Dudka poświęcone będą najnowszej historii Polski. Zapraszamy na spotkania z historykami i świadkami zdarzeń z ostatnich kilkudziesięciu lat.

***

Na audycję "Retrospekcje" (z cyklu "Inny stan skupienia"zapraszamy we wtorek (26.01) w godz. 21.30-22.30. Program poprowadzi Antoni Dudek.

bch/mg

Zobacz więcej na temat: FILM HISTORIA Janusz Zaorski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Zaorski: jaja i intelekt są potrzebne, ale najważniejsze jest serce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 08:50
- Ta książka uświadomiła mi, że na zawód reżysera byłem skazany - mówił Janusz Zaorski, który w Dwójce wspominał swoją filmową drogę opisaną w wydanej niedawno książce "Jaja, serce, łeb".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezrealizowany scenariusz dla Wajdy w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 15:00
W 1986 roku scenariusz Włodzimierza Boleckiego "Po przerwie" został odesłany do szuflady jako "antypaństwowy". Teraz powraca - jako słuchowisko - na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń