Co nowego w Muzeum Powstania Warszawskiego?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:00
Naszym gościem będzie Jan Ołdakowski. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego opowie o wydarzeniach planowanych na ten rok.
W Poranku Dwójki porozmawiamy m. in. o planach wystawienniczo-kulturalnych, jakie dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski ma na rok 2016
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy m. in. o planach wystawienniczo-kulturalnych, jakie dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski ma na rok 2016 Foto: wikipedia/Adrian Grycuk/CC BY 3.0 pl

Jednym z nich jest koncert kolęd w wykonaniu Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego. W programie wieczoru kolędy oraz utwory religijne w aranżacji na chór żeński. W Sali pod Liberatorem 27 stycznia o godz. 19.00 zabrzmią m.in. Missa Brevis, In Paradisum. Współorganizatem koncertu jest radiowa Dwójka oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Na spotkanie z Janem Ołdakowskim zapraszamy o godz. 8.10.

Tuż przed godz. 7.35 Mariusz Benoit zada państwu pytanie związane z książką Josifa Brodskiego "Pochwała nudy", a przed 9.00 aktorka Ewa Błaszczyk przedstawi swoją rekomendację kulturalną. Nie zapomnimy też o "Słowie na dzień", "Śpiewniku jazzowym", przeglądzie prasy i oczywiście o "Płycie Tygodnia". Tym razem jest to album zatytułowany "Maksymiuk. Sinfonia Varsovia ''.

***

Na "Poranek Dwójki" zapraszamy we wtorek (26.01) w godz. 6.00-9.00. Audycję prowadzi Marcin Pesta.

kul/bch

Czytaj także

Pani Stefa wychodzi z cienia Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:00
- Problemem jest mit Korczaka, z którym on sam walczył, podkreślając że Dom Sierot to dzieło wielu osób, w tym Stefanii Wilczyńskiej - mówiła Magdalena Kicińska, autorka książki "Pani Stefa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Gogol i mroki jego duszy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 17:20
Prawie 170 lat po rosyjskim pierwodruku w Polsce ukazał się zbiór listów Mikołaja Gogola pt. "Wybrane fragmenty korespondencji z przyjaciółmi".
rozwiń zwiń