X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Umieram, więc jestem". Filozofia Hellady

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 17:18
W "Innym stanie skupienia" z prof. Piotrem Nowakiem porozmawiamy o starożytnej Grecji, fascynacji jej filozofią i językiem.
Grupa Laokoona, jedna z najbardziej znanych starożytnych rzeźb greckich (zdj,. ilustracyjne)
Grupa Laokoona, jedna z najbardziej znanych starożytnych rzeźb greckich (zdj,. ilustracyjne)Foto: Dom Crossley/flickr/CC BY-SA 2.0

Sokrates, w jednym z dialogów, mówi, że nigdy nie był opowiadaczem ani poetą. Nie jest też kimś, komu dobrze idzie w klasie kompozycji, za to nabrał wprawy w umieraniu – robi to przez całe życie. Filozofia jest według niego sztuką umierania. "Umieram, więc jestem" to nowa książka prof. Piotra Nowaka, dowód jego wielkiej fascynacji Grecją.

Dlaczego nigdy nie lubił Odyseusza, czy gorsząca dziś humanistów kategoria "niewolników" wciąż dobrze opisuje nasz świat i czy cała historia filozofii to tylko przypisy do Platona? O tym będziemy mówić w Dwójce. 

***

Na audycję "Inny stan skupienia" zapraszamy w środę (1.06) w godz. 21.30-22.30. Program poprowadzi Barbara Schabowska.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

William Blake i Grecja w życiu Wiesława Juszczaka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 13:44
Zarówno poezja, jak i malarstwo XVIII-wiecznego angielskiego twórcy zainteresowały prof. Juszczaka w kontekście pracy nad habilitacją. Badania polskiego naukowca przerwała, ale nie zakończyła, gruźlica.
rozwiń zwiń