X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Instytut Pileckiego. Skarbnica pamięci historycznej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 12:53
O nowej istytucji historycznej opowie w Dwójce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalny Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin
Strona internetowa Instytutu Pileckiego
Strona internetowa Instytutu PileckiegoFoto: print screen

Instytut Pileckiego powstał z połączenia Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego oraz Instytutu Solidarności i Męstwa. Jednostka ta będzie w sposób komplementarny prowadzić badania nad historią XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Europy Środkowo-Wschodniej i okresu funkcjonowania dwóch totalitaryzmów – niemieckiego i sowieckiego. Więcej na ten temat po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Poza tym w audycji:

- o godz. 7.50 posłuchamy, jak będzie w tym roku wyglądało Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Krakowie,

- po godz. 8.50 zaprosimy na II Festiwal Tradycji Literackich we Wrocławiu. Cykl wydarzeń zainspirowany jest w tym roku twórczością dwóch wybitnych poetów – Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta,

- po godz. 9.20 Andrzej Sułek opowie o przebiegu Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych,

- po godz. 9.30 zajrzymy do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie Adam Dąbrowski przybliży kulisy rozpoczynającego się "London Biennale Design".

- przed godz. 10.00 felieton językowy Bartka Chacińskiego.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie "Pocztówka z wakacji". Wystarczy słuchać Dwójki o 9.15 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę smsem - najciekawszą propozycję nagrodzimy zestawem książek.

Od poniedziałku (3.09) w konkursie "Płyta Tygodnia" do zdobycia jest album "Symfonie" z muzyką Antona Zimmermanna, XVIII wiecznego skrzypka, dyrygenta i kompozytora, urodzonego na Śląsku.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (4.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Magdalena Gawin Witold Pilecki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie było dnia, żeby ojciec nie opowiadał o obozie"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 18:30
– Chcę jednak zaznaczyć, że opowiadał raczej o tym, kto komu podarował chleb, a nie o tym, kto komu chleb ukradł – mówiła Joanna Wnuk-Nazarowa o Włodzimierzu Wnuku, więźniu KL Mauthausen-Gusen.
rozwiń zwiń