Pamięć o Janie Karskim

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2010 13:05
W środowym"Wybieram Dwójkę": debata o Karskim, literackie oskarżenie Rosji, Conrad w Krakowie.

W środowym "Wybieram Dwójkę" relacjonowaliśmy debatę poświęconą postaci legendarnego Emisariusza – Jana Karskiego . Spotkanie zatytułowane "Pamięć o Janie Karskim" zostało zorganizowane w 10. rocznicę śmierci oficera polskiego podziemia, człowieka usiłującego zatrzymać Holocaust, oficera polskiego podziemia, u schyłku życia odznaczonego Orderem Orła Białego i witanego z hołdami w wolnej Polsce, a następnie – częściowo zapomnianego. Debata odbyła się w warszawskim kinie Kultura. Michał Nowak rozmawia z uczestnikami debaty "Pamięć o Janie Karskim":

Rozmowa ze Stanisławem Łubieńskim z wydawnictwa "Czarne" o książce "Wagon Rosja" Natalii  Kluczariowej, kolejnym w rosyjskiej literaturze najnowszej artystycznym proteście przeciw oligarchizacji rzeczywistości społecznej:

Katarzyna Fortuna rozmawia z Michałem Pawłem Markowskim, dyrektorem artystycznym II Międzynarodowego  Festiwalu  Literatury im. Josepha Conrada, który odbędzie się jesienią w Krakowie:

Gospoadarzem audycji była Katarzyna Nowak.

14 lipca (środa), godz. 16:00

Czytaj także

Bohaterski kurier

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2009 07:00
We francuskich księgarniach można już kupić książkę pod tytułem "Jan Karski" autorstwa Yannicka Haenela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Le Figaro" o głośnej "aferze Jana Karskiego"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 12:50
"Le Figaro" wraca do głośnej polemiki dotyczącej Jana Karskiego i poświęconej mu książki francuskiego autora Yannicka Haenela.
rozwiń zwiń