Marek Napiórkowski Sextet w cyklu "Jazz.PL" - między liryką a ekspresją [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 19:00
Czołowy polski gitarzysta Marek Napiórkowski wystąpił w cyklu "Jazz.PL" z zespołem, określanym mianem grupy All Stars. W sekstecie artysty znaleźli się tak renomowani przedstawiciele polskiego jazzu jak Dominik Wania, Henryk Miśkiewicz czy Adam Pierończyk. Zobacz zapis wideo koncertu!

OGLĄDAJ WIDEO:

[YouTube/Dwójka - Program 2 Polskiego Radia]

Marek Napiórkowski Sextet - pomiędzy wysublimowaną liryką a żywiołową ekspresją

Koncerty z tym zespołem to dla mnie ogromna frajda. Gramy moją muzykę skomponowaną specjalnie na ten skład i bardzo się cieszę, że tak wspaniali i różnorodni artyści przyjęli zaproszenie do tego projektu. Jest coś niesamowicie fajnego w graniu z muzykami tak doświadczonymi w kreowaniu i prowokowaniu różnych muzycznych zdarzeń. To jest coś pięknego! - mówi gitarzysta w rozmowie z radiową Dwójką. Muzyka wykonywana przez sekstet Marka Napiórkowskiego jest pełna energii i wzajemnych interakcji między artystami oscylującymi w swoich improwizacjach pomiędzy wysublimowaną liryką a żywiołową ekspresją.

Marek Napiórkowski Sextet wystąpił w cyklu "Jazz.PL" już w piątek (3.11) w studiu S3 Polskiego Radia w Warszawie.

Skład:

Marek Napiórkowski - gitary

Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy, klarnet basowy

Adam Pierończyk - saksofon sopranowy i tenorowy

Dominik Wania - fortepian

Robert Kubiszyn - kontrabas, gitara basowa

Paweł Dobrowolski - perkusja

Koncert poprowadził Roch Siciński.

Wejściówki na koncert były do uzyskania na antenie Programu Drugiego, w "Poranku Dwójki", "Wybieram Dwójkę" oraz "Teraz jazz".

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

150 płyt z różnymi wykonawcami

Marek Napiórkowski nagrał już ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, ale budując własny język muzyczny. Z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera słuchaczy w coraz ciekawsze światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Doceniany przez branżę i krytykę

Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów i jest doceniany przez branżę i krytykę - szesnastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej Fryderyk. Laureat nagrody Mateusze Trójki za album "WAW-NYC". Za ścieżkę dźwiękową do filmu "Bejbis" Andrzeja Saramonowicza otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej "Orły" 2023 oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Artysta był także nominowany do tegorocznej odsłony nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii "Osobowość Roku".

Marek Napiórkowski jest wykładowcą w klasie gitary jazzowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, posiada tytuł profesora sztuk muzycznych.

.

***

Na koncert z cyklu "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek (3.11) w godz. 18.00-19.00. Sponsorem cyklu jest PKO Bank Polski.

mo/mgc

Czytaj także

"Hipokamp". Marek Napiórkowski: zainspirowały mnie nieodgadnione obszary mózgu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:59
- Tytuł tej płyty bardzo dobrze wpisał się w to, co na niej nagraliśmy. Bo po raz kolejny opakowałem swoje utwory w nową formę, jak staram się robić od wielu lat. Zarazem mam nadzieję, że jest na niej dominanta moich melodii. Nie robię tego na jakieś wewnętrzne zamówienie, po prostu chcę się dobrze bawić - mówił w Dwójce gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski, który wystąpi w piątek (26.11) w cyklu Jazz.PL.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Napiórkowski: w muzyce nagrody nie są najważniejsze, ale cieszą

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2023 10:00
Gościem audycji był czołowy polski gitarzysta jazzowy - Marek Napiórkowski. Okazją do spotkania jest premiera albumu "String Theory" na winylu. Rozmawialiśmy także o ostatnich sukcesach Marka Napiórkowskiego w działalności pedagogicznej oraz muzyce filmowej.
rozwiń zwiń