Na stulecie Niepodległości - Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 14:37
Przed świętem 11 listopada rozpoczęła się kampania informacyjna dotycząca powstania gmachu Muzeum Historii Polski w 2018 roku.
Na stulecie Niepodległości - Muzeum Historii Polski
Foto: materiały prasowe

Muzeum Historii Polski istnieje od ponad 6 lat. Tworzy wystawy, prowadzi akcje popularyzatorskie i edukacyjne. Publikuje i gromadzi zbiory. Jest aktywne w sieci. W 2011 roku rozstrzygnięty został konkurs na wizję plastyczną stałej ekspozycji, zaś w 2009 międzynarodowy konkurs na stałą siedzibę MHP.

Inicjatywę wspiera Rada Muzeum i Stowarzyszenie Przyjaciół MHP. "W kontekście zbliżającego się stulecia niepodległości, Muzeum Historii Polski to inicjatywa bezcenna i pomnikowa, wymagająca szerokiego wsparcia ze strony instytucji Państwa, Prezydenta, Premiera i Sejmu RP” - napisała Rada w uchwale podpisanej m.in. przez prof. Andrzeja Friszke, prof. Wojciecha Roszkowskiego, prof. Henryka Samsonowicza.

Więcej informacji o akcji można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.muzhp.pl. Do kampanii przyłączyły się również znane postacie, które w filmie tłumaczą, dlaczego Muzeum jest potrzebne.

mr

Czytaj także

"Mamy Niepodległą": wyślij pocztówkę na 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 17:02
Z inicjatywą słania pocztówek na Dzień Niepodległości wystąpiło Muzeum Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nietypowy prezent dla najmłodszych na 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 17:05
"Naprawdę fajnie jest być Polakiem" - pod takim hasłem Instytut Pamięci Narodowej przygotował prezent dla najmłodszych dzieci - film animowany promujący patriotyczne wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raz, dwa, trzy! Baczność! Wojsko ćwiczy przed 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 09:36
Deszcz, zimno im nie straszne. Są przygotowani na różne warianty. I ostro ćwiczą, by podczas poniedziałkowych uroczystości na Placu Piłsudskiego w Warszawie wszystko wypadło idealnie.
rozwiń zwiń