Mocne "ja" Lang Langa

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 16:00
Tym razem w naszym konkursie zdobyć można opasły album z wyborem słynnych Koncertów fortepianowych w interpretacjach popularnego chińskiego wirtuoza.
Mocne ja Lang Langa
Foto: materiały promocyjne

Od poniedziałku do piątku w naszej letniej audycji muzycznej "Płyta na lato" prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. Uwaga: codziennie do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty!

W piątek posłuchamy albumu Lang Langa pod lekko prowokacyjnym tytułem "It's me". W programie nieśmiertelne przeboje między innymi Beethovena, Chopina i Czajkowskiego/

Zapraszamy do udziału w audycji: do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie!
Prosimy dzwonić w trakcie audycji pod numer 22 645 22 22.
Audycję prowadzi Marek Zwyrzykowski.
30 sierpnia (piątek), godz. 15.30

Czytaj także

Barłomiej Wąsik: prawdziwa awangarda to Beethoven

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 17:00
Z jednym z najciekawszych pianistów i aranżerów młodego pokolenia Ewa Szczecińska rozmawiała o awangardowości XIX- wiecznej muzyki fortepianowej: od Beethovena, przez Chopina i Schumanna, po Liszta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lisiecki gra etiudy Chopina

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 16:00
Polsko-kanadyjski pianista, Jan Lisiecki, prezentuje drugą płytę wydaną przez Deutsche Grammophon, będącą jednocześnie pierwszym zarejestrowany w studio recitalem tego młodego artysty. Tym razem wykonuje etiudy Chopina, jedne z najbardziej wymagających utworów w całej literaturze fortepianowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gerhard Oppitz: Beethoven byłby zadowolony, gdyby miał współczesny fortepian

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 14:40
– Kontakt z historycznym instrumentem był dla mnie ważny, ale na estradzie, zwłaszcza w dużej sali, o wiele lepszym wyborem jest fortepian współczesny – mówił w Dwójce znakomity pianista, jeden z artystów tegorocznego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nelson Goerner: muzyka Nowakowskiego jest dla pianisty idealna

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 10:00
- Muzyka Nowakowskiego jest bardzo dobrze napisana i zasługuje na to, żeby przedstawić ją szerszemu gronu odbiorców - mówił w Dwójce Nelson Goerner. Pianisty mogliśmy posłuchać na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od słowa do słowa z Piotrem Bakalem

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 10:20
Gościem środowej "Muzycznej Jedynki" będzie Piotr Bakal, poeta, kompozytor i piosenkarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Europa Chopina i Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 22:00
Także Festiwal "Chopin i jego Europa" włącza się w obchody Roku Lutosławskiego. W piątek w Filharmonii Narodowej zabrzmią dzieła obu wybitnych kompozytorów w interpretacjach znawców ich twórczości. Transmisja w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hamelin w Europie Chopina

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 23:00
Słynny poszukiwacz zapomnianych fortepianowych pereł sięgnął tym razem po arcydzieła z XIX-wiecznego kanonu. Dzieła Chopina i Liszta w interpretacjach Marka-André Hamelina zabrzmiały w czwartek na Festiwalu "Chopin i jego Europa". Retransmisja już w poniedziałek w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marc-André Hamelin: zaczęło się od Ivesa

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 18:00
Przed jego recitalem w Studiu Lutosławskiego Agata Kwiecińska rozmawiała ze słynnym kanadyjskim ekspertem od nieznanego repertuaru fortepianowego. Okazuje się, że jego niepokorna postawa wynika z ... nieumiejętności planowania własnej kariery
rozwiń zwiń