X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czemu Brandys zakochał się w komunizmie?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 07:00
- Nie życzyłbym nikomu takich bolesnych doświadczeń - mówił reżyser Janusz Zaorski o dramatycznych losach Kazimierza Brandysa w czasie II wojny światowej.
Audio
  • Elżbieta Sawicka, prof. Stanisław Bereś, Marek Kochan, Janusz Zaorski opowiadają o życiu i twórczości Kazimierza Brandysa (Strefa literatury/Dwójka)
Kazimierz Brandys, zdjęcie z 1964 roku
Kazimierz Brandys, zdjęcie z 1964 rokuFoto: PAP/CAF - Zbigniew Matuszewski

11 marca minie 15. rocznica śmierci pisarza Kazimierza Brandysa, twórcy m.in. dwóch zekranizowanych powieści - "Jak być kochaną" (film na jej podstawie zrealizował Wojciech Jerzy Has) i "Matki Królów", którą na ekran przeniósł Janusz Zaorski.

W audycji reżyser zastanawiał się nad skomplikowanymi życiowymi wyborami Kazimierza Brandysa. Przedwojenny inteligent, prawnik żydowskiego pochodzenia zdołał uniknąć piekła getta. Jednak doświadczenia wojenne wyraźnie wpłynęły na jego późniejszą fascynację komunizmem.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzenie: Anna Lisiecka i Anna Sieradzan

Goście: Elżbieta Sawicka (dziennikarka), prof. Stanisław Bereś (krytyk, eseista, poeta, tłumacz), Marek Kochan (prozaik, dramaturg, wykładowca), Janusz Zaorski (reżyser, scenarzysta)
Data emisji: 08.03.2015
Godzina emisji:
18.00

pp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowakowski przykładem dla młodych pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 17:00
- Marek pisał o środowisku, które poznał. Czuło się od początku, że to nie jest proza wymyślona - o specyfice twórczości Marka Nowakowskiego opowiadał w Dwójce jego przyjaciel Kazimierz Orłoś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy Włosi czytają Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 21:00
– Znalazłam kiedyś książkę Ryszarda Kapuścińskiego na pchlim targu. Uwielbiają go nawet prości ludzie – mówiła Vera Verdiani, laureatka nagrody dla tłumacza dzieł pisarza.
rozwiń zwiń